Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-02-27
NOWOŚĆ TREVISTA - tworzenie i kontrola obrazu oparte o sztuczną inteligencję

Zaawansowane rozwiązanie oparte na sprzęcie i oprogramowaniu

Firma Cognex nieustannie rozwija wachlarz funkcjonalności swoich aplikacji.

Inspekcja kontroli wizyjnej dotycząca powierzchni jest teraz jeszcze bardziej precyzyjna. Jeszcze do niedawna wykrycie wad produkcyjnych na przykład na błyszczących lub matowych powierzchniach było niemożliwe. Takie trudne, z punktu widzenia systemów kontroli wizyjnej, powierzchnie były do tej pory wyzwaniem, dlatego stały się przedmiotem prac działu R&D firmy Cognex i zaowocowały powstaniem rozwiązania pod nazwą TREVISTA CI Dome (ang. Trevista Computational Imaging Dome).

 

Trevista CI Dome rejestruje obrazy akumulatorów litowo-jonowych w celu analizy defektów.jpg

 

TREVISTA - formacja obrazowania obliczeniowego wykorzystywana do kontroli powierzchni, przy zastosowaniu opatentowanej technologii opartej na sztucznej inteligencji.

Kamera TREVISTA CI Dome doskonale sprawdzi się do inspekcji części o różnych zakresach tolerancji (np. akumulatory, pojazdy elektryczne (EV).

 

Zalety rozwiązania TREVISTA:

  • Zmniejszenie ilości odpadów
  • Zmniejszenie kosztów produkcji
  • Skrócienie czasu inspekcji kontroli wizyjnej
  • Zlokalizowanie większej ilości wad oraz w szybszym czasie 

 

Zespół inżynierów AUTOMATECH ma bogate doświadczenie w integracji systemów wizyjnych z liniami produkcyjnymi, w różnych sektorach.

 

Cognex_logo Integrator.png

 

Najważniejsze cechy rozwiązania TREVISTA:

  1. Niezrównana jakość obrazu
  2. Szybsze przetwarzanie obrazu
  3. Bardzo szczegółowa wizualizacja powierzchni
  4. Płynna integracja z oprogramowaniem Cognex VisionPro

Do tej pory producenci nie mieli wyjścia i musieli akceptować nadwyżki na produkcji, żeby utrzymać przepustowość produkcji, jednak wiązało się to z wyższą ilością odpadów i przez to większymi kosztami produkcji.

W omawianym rozwiązaniu TREVISTA rozproszone światło kopuły jest w stanie wychwycić odbite światło pod każdym kątem, dzięki czemu bardzo dokladnie oświetla wypukłe lub wklęsłe kształty, a przez to precyzyjnie odnotowuje nachylenia powierzchni. I tu wkraczają narzędzia sztucznej inteligencji, których logarytmy wykorzystują zgromadzone informacje do sklasyfikowania stopnia wadliwej powierzchni. Taka ocena bezpośrednio pozwala na redukcję nadwyżek na produkcji, odpadów i, w konsekwencji, na obniżenie kosztów produkcji.

 

Trevista-Highly-detailed-surface-slope-visualization_Greyscale images.jpg

 

 

 

Źródło: cognex.com

 

 

Czytaj także