Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2018-07-27
Od techniki scenicznej, przez maszyny rolnicze, aż po mechatronikę

Biuro Regionalne Mitte z siedzibą w Pruszkowie zostało utworzone w 1991 roku. Pierwszym pełnomocnikiem Biura był Pan Tadeusz Głębicki. Zespół liczył wówczas 5 osób i zasięgiem działania obejmował centralną oraz wschodnią część Polski. Zasięg terytorialny Biura pozostał w tej formie do dziś.W 2006 r. nastąpiło przeniesienie lokalizacji Biura Mitte wraz z Centralą do nowej siedziby w Warszawie. Wtedy również zmieniono jego nazwę na Biuro Warszawa. W 2011 r. decyzją Zarządu Biuro Warszawa zawiesiło swoją działalność, a obsługa klientów biura została przeniesiona pod kierownictwo szefów rynków.


W roku 2015 nowy Zarząd, dostrzegając potencjał regionu, podjął decyzję o wznowieniu działalności Biura pod nową nazwą - Biuro Regionalne Region Centralno-Wschodni i pod kierownictwem Pana Andrzeja Skrockiego. Z uwagi na bliskość centrali i lokalizację Biuro otrzymało dodatkowe zadanie - wsparcie sprzedaży partnerów handlowych i klientów w krajach Europy Wschodniej.

Atutem Biura, potocznie nazywanego Biurem Warszawa, jest wyspecjalizowana, doświadczona kadra inżynierów - specjalistów w poszczególnych rynkach: aplikacji przemysłowych, automatyzacji przemysłu oraz aplikacji mobilnych. Niektórzy z nich związani są z firmą prawie od początku jej istnienia.

Z uwagi na centralne położenie regionu działalność Biura skoncentrowana jest na wielu gałęziach przemysłu, w szczególności: maszynowym, energetycznym, hydrotechnicznym, lotniczym, techniki teatralnej, a także maszyn budowalnych, rolniczych i komunalnych.

Na przestrzeni 25 lat swojego istnienia Biuro zrealizowało wiele znaczących projektów, wśród których można wymienić m. in.:

  • Udział w przebudowie Teatru Narodowego (był to najważniejszy i dotychczas największy projekt w historii Biura). Projekt obejmował dostawę kompletnych urządzeń dolnej i górnej mechanizacji sceny.
  • Dostawa kompletnych systemów mechanizacji sceny dolnej i górnej w Operze Kraków.
  • Dostawa napędów kilku specjalnych elementów scenografii teatralnej, np. Napęd Byka do Opery „Carmen", napęd helikoptera w Musicalu „Miss Sajgon", napęd 12 szt. ruchomych ekranów o wymiarach 5x3m do musicalu „Akademia Pana Kleksa".
  • Modernizacja 8 bloków energetycznych w Elektrowni Rybnik, gdzie dostarczono serwonapędy do regulacji zaworów turbin parowych.
  • Dostawa do Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL „Świdnik" SA kompletnego systemu centralnego zasilania stoisk badawczych w laboratoriach inżynieryjnych oraz systemu napędu i sterowania hydraulicznego do stanowisk badawczych, np. stanowisko niskocyklowych badań zmęczeniowych kadłuba śmigłowca AW 149/189.
  • Wiele projektów z dziedziny badawczo - rozwojowej zrealizowanych na Politechnice Warszawskiej, na wydziałach: SiMR, WIM, Mechatroniki i innych oraz w Wojskowej Akademii Technicznej, gdzie dostarczono np. stanowiska dydaktyczne hydrauliki przemysłowej oraz mechatroniki jako wyposażenie nowej sali dydaktycznej.
  • Wykonanie układu smarowania łożysk w silniku lotniczym nowej generacji zrealizowanym dla Instytutu Lotnictwa (EDC) w General Electric w Warszawie.
  • Liczne projekty mobilowe realizowane z firmą Pronar w Narwi oraz producentem ciągników rolniczych firmą Ursus, gdzie dostarczamy elementy hydrauliki mobilowej do ciągników i maszyn rolniczych oraz pojazdów komunalnych.
  • Realizacja wraz z firmą GeniCore napędów innowacyjnych urządzeń do spiekania, opartych na przełomowych technologiach w obszarze inżynierii materiałowej. Jednym z głównych produktów firmy jest urządzenie PPC, dostarczone do klienta w Japonii.

Ze względu na położenie Biura w bardzo atrakcyjnym i zróżnicowanym regionie liczymy na kolejne ciekawe i innowacyjne projekty, których realizacja przyczyni się do kolejnych sukcesów zespołu Biura Regionalnego Region Centralno-Wschodni.

Autor:
Andrzej Skrocki
Źródło:
https://www.boschrexroth.com/pl/pl
Dodał:
Bosch Rexroth Sp. z o.o.