Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2023-12-17  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-12-17
Przemysł w cyberdefensywie

Globalna ankieta przeprowadzona wśród 1100 specjalistów ds. bezpieczeństwa IT i OT pracujących w sektorach przemysłowych wykazała, że 75% z nich było celem ataków oprogramowania ransomware w zeszłym roku.

Niezależna ankieta przeprowadzona dla firmy Claroty zajmującej się cyberbezpieczeństwem wykazała również, że 69% zaatakowanych organizacji zapłaciło okup, a ponad połowa (54%) tych, które uległy hakerom poniosła konsekwencje finansowe o wartości co najmniej 100 000 dolarów.

Claroty opublikowało ustalenia w raporcie „The Global State of Industrial Cybersecurity 2023: New Technologies, Persistent Threats, and Maturing Defenses.". Około 500 ankietowanych pochodziło z Ameryki Północnej, 250 z regionu EMEA, 250 z rejonu Azji i Pacyfiku oraz 100 z Ameryki Łacińskiej.

Badanie pokazuje, że wpływ ataków ransomware na środowiska OT zaczyna dorównywać wpływowi na środowiska IT. Z poprzedniego badania przeprowadzonego przez Claroty w 2021 roku wynika, że 32% ataków ransomware dotyczyło wyłącznie IT, a 27% dotyczyło zarówno IT, jak i OT. Obecnie 21% ma wpływ wyłącznie na IT, a 37% zarówno na IT, jak i OT. Claroty twierdzi, że tendencja ta ujawnia zwiększającą się ekspozycję na atak i rosnące ryzyko zakłóceń operacyjnych wynikających z konwergencji OT z IT.

61% respondentów korzysta obecnie z narzędzi bezpieczeństwa wykorzystujących generatywną sztuczną inteligencję, a 47% twierdzi, że zwiększyło to ich obawy dotyczące bezpieczeństwa. Respondenci zgłaszają duże zapotrzebowanie na ubezpieczenia cybernetyczne - 80% organizacji opłaciło polisy cyberubezpieczeniowe, a około połowa (49%) zdecydowała się na polisy oferujące ochronę na kwotę 500 000 dolarów lub więcej.

Claroty twierdzi, że rządy dostrzegły potrzebę wprowadzenia przepisów i standardów branżowych i że obecnie wyznaczają one priorytety inwestycyjne w zakresie bezpieczeństwa OT. Prawie połowa ankietowanych (45%) uważa, że dyrektywy dotyczące bezpieczeństwa wywarły największy wpływ na priorytety i inwestycje ich organizacji w zakresie bezpieczeństwa. Za nimi plasują się CDM Defend (39%) i ISA/IEC-62443 (37%).

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
drivesncontrols
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :