Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-03-26  |  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-26
Rusza produkcja Photona
Rusza produkcja Photona
Rusza produkcja Photona

Już w czerwcu możemy spodziewać się pierwszego polskiego robota do nauki programowania o nazwie Photon. Jego produkcja możliwa jest dzięki uzyskaniu kilkumilionowego finansowania inwestycji.

Twórcami urządzenia są absolwenci Politechniki Białostockiej. Robot jest konstrukcją unikatową w skali światowej. Poprzez zabawę i rywalizację uczy najmłodszych logicznego myślenia i programowania. Poziom nauki i zabawy dostosowywany jest do poziomu rozwoju dziecka, które może zajmować się robotem z poziomu smartfonu lub tabletu. W miarę rozwiązywania kolejnych zadań dziecko nagradzane jest punktami, dzięki którym może odblokowywać ukryte możliwości urządzenia.

Droga do produkcji seryjnej nie była prosta. By móc wprowadzić urządzenie na rynek, twórcy założyli spółkę Photon Entertainment. Na szczęście potencjał wynalazku został dostrzeżony przez Polską Grupę Kapitałową AHB2. Wyceniona w ubiegłym roku na 10 milionów złotych spółka w ciągu ostatniego roku wzrosła bowiem aż o 700%.

Efektem przeprowadzonych inwestycji jest produkcja pierwszego Photona, która zaplanowana jest na czerwiec tego roku. Pół roku później robot będzie dostępny w sprzedaży. Konstruktorzy zaoferują nam dwie wersje – edukacyjną dla szkół oraz edukacyjno-rozrywkową przeznaczoną do zabawy w domu.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
forbes
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (3)

  • zygmunt

    2017-04-05 13:06

    jest to jakiś sposób na start z firmą .. ale z robotyką niewiele ma to wspólnego

  • Automatyk także praktykujący

    2017-03-30 12:51

    Sądzę, że mamy szansę w dziedzinie robotyki i tutaj rozwój zastosowań i aplikacji może być bardzo intensywny. Na dowód tego mogę przytoczyć fakt, że w latach pięćdziesiątych tamtego wieku w szkołach podstawowych były laboratoria fizyki i chemii, które wielu ludziom (nie wszystkim) dały dobry start zawodowy. Co prawda komunistyczna metoda wyrównania talentów znacznie to spłaszczyła, ale do dziś wielu ludzi z tego pokolenia potrafi szacować ew. skutki działań i ich efektywność. Nie widzę natomiast tej zdolności u ludzi uczonych w latach dziewięćdziesiątych lub teraz. Myślę, że taki poruszający się robot z programem napisanym przez ucznia rozwinie jego zdolności przewidywania i zastąpi być może u niektórych rozwiniętą sztukę palcowania na ekranie telefonu.

  • automatyk praktykujący

    2017-03-29 10:23

    Czy technologicznie jesteśmy w stanie rywalizować z bardziej rozwiniętymi krajami? Nie neguję pomysłu, który przy wymuszeniu zakupu do szkół może mieć szansę na powodzenie, chociaż krótkotrwałe.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także