Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2017-03-14  |  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-14
Universal Robots utrzymuje wysoki dwucyfrowy wzrost

Łatwe w obsłudze, pracujące bez wygrodzeń i dostępne cenowo dla przedsiębiorstw wszystkich rozmiarów współpracujące ramiona robotyczne stały się motorem rynku robotyki przemysłowej. Potwierdza to roczny wynik finansowy Universal Robots, z przychodami sięgającymi 98,4 miliona USD w 2016 r. i zyskiem przed opodatkowaniem w wysokości blisko 13,7 miliona USD.

Prezes Universal Robots, Jürgen von Hollen, uważa zysk netto za satysfakcjonujący i oczekuje 50% wzrostu przychodów w 2017 r. Oznacza to, że firma zmierza do osiągnięcia przychodów w wysokości blisko 150 milionów USD przed końcem bieżącego roku.

"Musimy wyprzedzać innych i napędzać innowacje we wszystkich aspektach naszej działalności. Skalowanie biznesu umożliwiające rokroczne realizowanie wzrostu jest dla nas kluczowym celem. W stosunku do roku 2015, w 2016 co najmniej potroiliśmy nasze inwestycje, szczególnie w B+R, co pozwoliło nam na zachowanie pozycji lidera robotów współpracujących i stworzenie otwartej platformy technologii kompatybilnych z cobotami UR" – mówi Jürgen von Hollen. – „Równie ważne było dla Universal Robots zwiększenie zatrudnienia o 50% w stosunku do roku 2015, dzięki czemu rozszerzamy swoje możliwości, know-how i globalny zasięg".

Dynamiczny rozwój rynku i firmy

Universal Robots kontynuuje zdobywanie udziałów na rozwijających się rynkach, podwajając swoją obecność na świecie. W 2015 r. firma dysponowała 5 biurami regionalnymi, natomiast pod koniec ubiegłego roku była już obecna w 11 krajach. Aktualnie Universal Robots reprezentowane jest w Chinach, Czechach, Hiszpanii, Indiach, Japonii, Korei Południowej, Niemczech, Singapurze, Stanach Zjednoczonych, na Tajwanie oraz we Włoszech. Universal Robots skaluje także silną sieć dystrybucyjną obejmującą ponad 50 krajów na całym świecie.

8 lat po sprzedaniu pierwszego cobota Universal Robots, rynek robotów współpracujących wszedł w nową fazę rozwoju. Przed wprowadzeniem na rynek robotów współpracujących zastosowanie automatyki w zakładach przemysłowych ograniczone było do zadań ściśle ustrukturyzowanych. W efekcie, w wielu branżach, do bardziej dynamicznych i elastycznych funkcji w procesach produkcyjnych można było wykorzystywać wyłącznie pracę ludzką. Dzięki technologii elastycznych, bezpiecznych i łatwych w użyciu robotów współpracujących Universal Robots przedsiębiorstwa są w stanie skalować i rozszerzać swoją działalność.

Przewagą robotów Universal Robots jest możliwość uniwersalnego zastosowania ich w procesach produkcyjnych niezależnie od wielkości firmy – od najmniejszych kilkuosobowych przedsiębiorstw do wielkich korporacji. „Nasza technologia pozwoliła wszystkim, nie tylko gigantom, zautomatyzować produkcję. Ponadto wyróżnia nas platforma UR+, za pośrednictwem której tworzymy globalny ekosystem dla naszych partnerów technologicznych. Poprzez UR+ oferujemy naszym klientom dostęp do nowych aplikacji i wykorzystujemy potencjał bazy technologicznej o globalnym zasięgu, stale rozwijającej się pod kątem innowacyjności" – tłumaczy Jürgen von Hollen.

Universal Robots jako pionier i lider w branży robotów współpracujących był w stanie szybko zwiększyć swój udział w rynku, wykorzystując niesamowity potencjał wzrostu branży. „Pracujemy nad tym, aby małe i średnie przedsiębiorstwa wdrażały technologię robotów współpracujących i w najbliższych latach spodziewamy się w związku z tym gwałtownego wzrostu, w którym będziemy mieli ogromny udział" – dodaje Jürgen von Hollen.

Wiosną 2015 r. Teradyne Inc., czołowy dostawca urządzeń testujących i aplikacji przemysłowych, dokonał przejęcia Universal Robots. Bliska współpraca pomiędzy Teradyne i Universal Robots pozwala Universal Robots na wykorzystanie globalnego zasięgu i możliwości amerykańskiej spółki.

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
Omega Communication
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także