Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
  • Artykuł
Powrót do listy artykułów Dodano: 2017-08-21  |  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-22

Co producenci mebli robią, aby utrzymać pracowników fizycznych?

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny przeciętne zatrudnienie w firmach zajmujących się produkcją mebli w I kwartale 2017 roku wzrosło o 6,1 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2016 roku.


Większość producentów przykłada dużą wagę do niskiej rotacji, dbając o warunki pracy, zwiększając wynagrodzenie, dzięki czemu mogą liczyć na lojalność pracowników i stabilność zatrudnienia. Nie tylko pakiety socjalne jak: abonamenty medyczne, karty sportowe, szkolenia są bardzo ważne, ale również istotnym aspektem jest ergonomiczne stanowisko pracy oraz zapewnienie bezpieczeństwa pracowników fizycznych podczas wykonywanych obowiązków.


Nawet najlepiej płatna praca nie uchroni pracodawcy przed odejściem pracowników spowodowanymi ciężką fizyczną pracą. W Badaniu Satysfakcja Zawodowa Polaków w 2016 bardzo istotnym powodem odejść wśród zatrudnionych na stanowiskach manualnych i liniowych są złe fizyczne warunki wykonywania pracy. Przeznaczenie pieniędzy na zapewnienie bezpieczeństwa i satysfakcjonującego komfortu pracy również na najniższych stanowiskach w firmie jest więc nie tylko koniecznością, ale i dobrą inwestycją w efektywność polityki personalnej.


Prace transportowe wykonywane ręcznie przez pracowników jak przenoszenie płyt meblarskich, płyt wiórowych, sklejek, blatów, desek, paneli czy też innych materiałów meblarskich potrzebnych do produkcji mebli nie musi być wyczerpujące dla pracowników. Rozwiązaniem może być zakup podnośnika podciśnieniowego do przenoszenia ciężkich ładunków.


Za pomocą podnośnika podciśnieniowego Schmalz typu JumboErgo mogą być przenoszone ładunki ważące do 300 kg. Uchwyt operatorski został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie, można go dostosowywać, aby użytkownik zawsze zachowywał bezpieczną odległość od ładunku. Pracownik może precyzyjnie przemieszczać ładunki i ustawiać w wyznaczonym miejscu.


Wyposażenie podnośnika w pneumatyczną jednostkę przechyłową PSE sprawia, że zawieszone ładunki ważące do 120 kg mogą być przechylane o 90°. Dodatkowo ładunki ważące do 200 kg można obracać o 360°, a zainstalowanie łamanego uchwytu operatorskiego umożliwia wysokie składowanie.


Co więcej podnośniki i chwytaki firmy Schmalz mogą być zamocowane na suwnicy aluminiowej lub żurawiu obrotowym, tworząc tym samym kompatybilny system. Załadunek pił, frezarek, numerycznych centrów obróbczych CNC, pilarek nie stanowi dla operatora podnośnika żadnego problemu.


Kolejną z zalet podciśnieniowych urządzeń podnoszących jest to, że mogą być obsługiwane zarówno przez kobiety jak  i mężczyzn. Podnoszenie przedmiotów za pomocą podciśnienia nie obciąża kręgosłupa,a odczuwalna waga przedmiotów jest znacznie niższa.


Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy, że rotacja pracowników w firmie jest zjawiskiem bardzo kosztownym. Rekrutacja, przeszkolenie i wdrożenie nowego pracownika to proces czasochłonny.


Firma Schmalz zaleca stosowanie chwytaków i podnośników podciśnieniowych. Koszty z inwestycji zwracają się w krótkim czasie, a ilość zalet z zastosowania systemów podciśnieniowych jest nieporównywalna.

 

 

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe