Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2015-09-21
DEMERO – systemy automatyzacji i robotyzacji maszyn

DEMERO – SYSTEMY AUTOMATYZACJI MASZYN


DEMERO Sp.J wywodzi się z przekształcenia Firmy STOEBER POLSKA która przez trzynaście lat prowadziła działalność na rynku polskim w dziedzinie precyzyjnej techniki napędowej. Przekształcenie było naturalną konsekwencją dynamicznego rozwoju i poszerzenia oferty produktowej. Szeroka gama systemów napędowych w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem to kapitał, który został wniesiony do DEMERO Sp.J.


Demero koncentruje się na aplikacjach w różnych branżach przemysłu, które wymagają napędów dynamicznych i precyzyjnych. Nie jest to przedsiębiorstwo typowo handlowe. Zespół inżynierów oferuje wartość dodaną w postaci doświadczenia i kompetencji w projektowaniu aplikacji pod indywidualne wymagania klientów. Demero ukierunkowane jest na ścisłą współpracę z klientami na każdym etapie realizacji projektu.


W dalszej części artykułu zostaną zaprezentowane główne gałęzie oferty Demero Sp.J


MODUŁOWY SYSTEM SERWONAPĘDÓW – kompletny system techniki serwo rozwijany na bazie produktów Stober Antriebstechnik. Bogata oferta silników i przekładni podporządkowana jest założeniu, że precyzja w pozycjonowaniu jest najważniejsza. Osiągnięcie tego założenia to proces, który zaczyna się od odpowiedniego powiązania precyzyjnej mechaniki z najnowocześniejszymi technologiami budowy silników synchronicznych wyposażonych w magnesy trwałe. System modułowy oznacza, że użytkownik końcowy otrzymuje produkt złożony z elementów, które stanowią jedną z wielu możliwych kombinacji układu reduktor – silnik - falownik. Szeroka gama adapterów i połączeń sprawia, że układ ten można w łatwy sposób dopasować do konkretnej aplikacji użytkownika.
System modułowy składa się z 6 podstawowych grup produktowych:

  • serwomotoreduktorów osiowych;
  • serwomotoreduktorów kątowych;
  • serwomotoreduktorów planetarnych;
  • elektrycznych silników synchronicznych (serwomotorów);
  • serwofalowników (serwonapędów).
  • enkoderów absolutnych EnDat, Hiperface i innych

Motoreduktory – klasyczna oferta wysokosprawnych motoreduktorów z naciskiem na wykonania specjalne dla wymagających gałęzi przemysłu. W większości są to napędy bezobsługowe. Podobnie jak w przypadku systemu serwo, zaletą jest modułowość oferty motoreduktorów. Wykonania specjalne obejmują napędy do stref zagrożenia wybuchem ( Atex ), do przemysłu spożywczego (wash down), przemysłu farmaceutycznego (clean room), a także silniki zanurzeniowe, napędy sceniczne, antykorozyjne oraz silniki na nietypowe napięcia zasilające.
Motoreduktory można podzielić na 5 grupy produktowe:

  • motoreduktory osiowe (walcowe i płaskie);
  • motoreduktory kątowe (stożkowe i ślimakowo-walcowe);
  • elektryczne silniki asynchroniczne 3-fazowe;
  • falowniki wektorowe (przetwornice częstotliwości);
  • enkodery inkrementalne HTL/TTL i absolutne SSI.

Technika liniowa. Dynamicznie rozwijany dział techniki ruchu liniowego, stanowi obecnie ważne ogniowo w firmie DEMERO. Technikę liniową możemy podzielić na:

Modułowe systemy liniowe – oferta oparta na produktach renomowanego niemieckiego producenta, firmy Bahr Modultechnik. Podstawą tych układów są profile aluminiowe w różnych wielkościach, wykonywane jako elementy napędowe oparte na prowadzeniu pasowym lub śrubowym. W tym obszarze firma DEMERO proponuje układy jedno i wieloosiowe, portale kartezjańskie i roboty liniowe, jako kompletne rozwiązania. Na etapie doboru wybieramy najlepsze rozwiązanie dla klienta łącząc technikę liniową z techniką serwo. Odpowiedzialność za cały układ oraz wieloletnie doświadczenie w doborze aplikacji posuwu liniowego w wielu przypadkach pozostawiają naszą ofertę praktycznie bezkonkurencyjną.

Siłowniki elektryczne – oparte na śrubach trapezowych bądź kulowych stanowią nowoczesną alternatywę dla siłowników pneumatycznych, a dla przemysłu ciężkiego – alternatywę do siłowników hydraulicznych. Podobnie jak w przypadku innych gałęzi naszej oferty, również siłowniki elektryczne cechuje wszechstronność, zarówno w aplikacjach niezawansowanych, jak i w zastosowaniach precyzyjnych . Coraz większe zainteresowanie odbiorców przemysłowych siłownikami elektrycznymi jest pochodną ich bardzo dobrych właściwości eksploatacyjnych, a przede wszystkim, w odróżnieniu od układów hydraulicznych i pneumatycznych, ich bezobsługowości. Siłowniki elektryczne znajdują zastosowanie m.in. w dynamicznie rozwijającej się branży energetyki fotowoltanicznej


Przekładnie śrubowe i śruby – stanowią uzupełnienie i rozszerzenie oferty siłowników elektrycznych w aplikacjach w których napędy mogą zostać zabudowane z zewnętrznym układem prowadzenia. W takich rozwiązaniach ważną cechą jest prosta i niezawodna konstrukcja otwarta. Możliwość łączenia i synchronizacji pracy wielu siłowników jednocześnie znajduje uznanie m.in. w aplikacjach systemów inteligentnego sterowania zespołów okien i zasuw. Oferta śrub zawiera wykonania standardowe i pod indywidualne zamówienie klienta poparte rysunkiem technicznym.

Systemy sterowania – układy automatyki. W tym zakresie oprócz standardowych układów kontroli ruchu do systemu serwo i motoreduktorów oferujemy wieloletnie doświadczenie w tworzeniu aplikacji specjalnych. Zaawansowane pozycjonowanie, układy synchronizacji master-slave, elektryczne krzywki, oraz szeroka gama interfejsów komunikacji przemysłowej to podstawowe zagadnienia, w których oferujemy nasze doświadczenie i wsparcie techniczne. Zdecentralizowane systemy serwonapędowe i systemy jednokablowe serwosilników firmy Kollmorgen są nowością rynkową.


Panele HMI i komputery przemysłowe


Podsumowując, DEMERO Sp.J jest dynamiczną firmą, która dostarcza nie tylko komponenty oraz zintegrowane rozwiązania w dziedzinie technologii napędów i sterowania ale świadczy pełną pomoc techniczną. Idea, która przyświeca firmie DEMERO to wspólne poszukiwanie najlepszych rozwiązań. Kluczem do sukcesu jest spełnianie aktualnych oczekiwań klientów i odczytywanie nowych trendów w automatyce przemysłowej, rozwijając się wraz z jej rozwojem.

Autor:
DEMERO
Źródło:
www.demero.pl
Dodał:
DEMERO Sp.j.

Czytaj także