Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-03-28
Jak generować podciśnienie bez sprężonego powietrza?

Generator podciśnienia


Firma Schmalz do swojej oferty wprowadziła elektryczny generator podciśnienia ECBP, który nie wymaga zasilania sprężonym powietrzem. ECBP sprawdzi się szczególnie w robotach typu „Pick & Place", gdzie waga robota musi być lekka i muszą transportować elementy z dużą prędkością. Generator ECBP posiada zintegrowany interfejs do łączenia z chwytakami oraz robotami. Został tak zaprojektowany, aby w łatwy sposób mógłby być zintegrowany z lekkimi robotami przemysłowymi, zarówno w aplikacjach mobilnych, jak i w stacjonarnych procesach chwytania.

Lekko porowate przedmioty czy też szczelne ładunki będą z łatwością przenoszone przez elektryczny generator próżniowy ECBP, to wyeliminuje wiele problemów związanych z pakowaniem małych elementów przez roboty. Zaletą nowego generatora jest posiadanie zintegrowanej funkcję kontroli prędkości, która reguluje moc pompy w zależności od wykonywanego procesu lub od rodzaju ładunku: przenoszenie porowatych przedmiotów, takich jak np. tektura lub kartoniki wymagają większej siły ssania, co za tym idzie większej energii. Materiały nieprzepuszczające powietrza wymagają użycia mniejszej mocy, zatem użytkownik może zmniejszyć prędkość. Taka elastyczność sprawi, że generator próżni będzie niezwykle efektywny energetycznie i na pewno będzie chętnie stosowany przez różne firmy, które zajmują się projektowaniem zrobotyzowanych systemów.

Generator próżni ECBP szczególnie będzie przydatny w mobilnych aplikacjach zrobotyzowanych, w pełni zautomatyzowanych procesach, jak i w stacjonarnych procesach chwytania związanych z obsługą manualną. Chwytaki firmy Schmalz z systemem modułowym VEE bądź lekkie roboty różnych producentów będzie można w prosty i w szybki sposób skonfigurować. Prosta konfiguracja generatora próżniowego ECBP, a przy tym generowanie próżni bez zastosowania sprężonego powietrza na pewno będzie budzić duże zainteresowanie wśród integratorów linii zautomatyzowanych.

Ponadto ECBP jest lekki, waży zaledwie 700 gramów i nie ma żadnych niepotrzebnych elementów, utrudniających podłączenie do ramienia robota. Podłączenie elektryczne do pompy ustala się za pomocą 8-stykowego złącza M12. Maksymalna wydajność ssania wynosi do 12 litrów na minutę przy maksymalnej mocy prądowej 0,7 ampera.
Interfejs danych ECBP udostępnia użytkownikowi dane procesowe i stan energii po przez moduł komunikacyjny IO-Link. Funkcja monitorowania rozpoznaje odchyły występujące w podciśnieniu, eliminując w ten sposób powstawanie błędów i zapobiega przestojom. Tak zaprojektowany system jest przykładem na to, że firma Schmalz wychodzi naprzeciw wszelkim problemom z obsługą generatorów podciśnieniowych. Użytkownik obsługujący generator ma różne możliwości dostosowania wydajności pompy do procesu obsługi: na przykład, ECBP może być konfigurowany bezpośrednio na urządzeniu, przy użyciu terminala mobilnego obsługującego technologię NFC lub poprzez interfejs IO-Link w systemie sterowania.


Firma Schmalz jest przekonana, że nowy elektryczny generator podciśnienia będzie cieszył się dużą popularnością.

 

Elektryczny-generator-podcisnienia-Schmalz.jpg
Elektryczny-generator-podcisnienia-Schmalz.jpg

 

Autor:
Schmalz
Dodał:
Schmalz Sp. z o.o.

Czytaj także