Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-03-28
Jak przyssawki próżniowe Schmalz współpracują z wycinarkami laserowymi Eagle?

Szybki załadunek blachy za pomocą przyssawek

Jak przyssawki próżniowe Schmalz współpracują z wycinarkami laserowymi Eagle?

Automatyczne systemy załadunkowo-rozładunkowe Eagle wyposażone są w przyssawki i inne komponenty podciśnieniowe produkowane przez firmę Schmalz.


Dlaczego firma Power-tech zdecydowała się na podzespoły podciśnieniowe firmy Schmalz?


Na rynku istnieje szeroki wybór przyssawek podciśnieniowych, eżektorów, chwytaków itp. Jednak to Schmalz, jako z pierwszych producentów zapoczątkował produkcję przyssawek dedykowanych do konkretnych rozwiązań. Przyssawki do metalu przemieszczają blachy z najwyższą dynamiką. Ssawki próżniowe optymalnie dopasowują się do uformowanych blach. Specjalny profil na spodniej stronie zapobiega się ślizganiu zaolejonych blach.


Power-tech stawiając na bezpieczeństwo i wysoką ergonomię wybrał przyssawki, które są trwałe, bezpieczne oraz mają szczególne zastosowanie do przenoszenia blach, do powierzchni zaolejonych lub zabrudzonych smarami. Dobór odpowiednich przyssawek do blach jest bardzo ważny, ponieważ to decyduje o bezpieczeństwie eksploatacji systemu załadunkowo –rozładunkowego.


Zarówno automatyczny system CraneMaster jak i automatyczny system Loading Unit opiera się na technice podciśnienia. Na podstawie dokładnych obliczeń m.in. siły trzymania, współczynnika tarcia, inżynierowie Schmalz dobrali odpowiednie przyssawki i eżektory, które należy zastosować w systemach załadunkowych do przenoszenia arkuszy blachy. Konstruktorzy firmy Power-tech bazują głównie na przyssawkach SPU, z naturalnego kauczuku, odpornych na ścieranie, mocno przylegających do powierzchni. Podciśnienie nie uszkadza, ani nie deformuje przenoszonych blach. Funkcja separacji umożliwia przenoszenie pojedynczych arkuszy bez efektu sklejania.


W urządzeniach do załadunku Eagle, podciśnienie jest generowane przez eżektory kompaktowe, charakteryzujące się zwartą budową, niewielkim zapotrzebowaniem miejsca, a przede wszystkim posiadającymi funkcję oszczędzania powietrza. Ponadto eżektory z serii SCPi mają wbudowany moduł komunikacji IO-link, informujący o wszelkich błędach systemowych. Do zwiększenia bezpieczeństwa procesu systemu podciśnieniowego stosowane są także zawory zwrotne z czujnikiem krańcowym. Zastosowanie takich komponentów umożliwia nadzorowanie zużycie sprężonego powietrza. Taka precyzyjna kontrola sprężonego powietrza, niesie za sobą zmniejszenie kosztów eksploatacji całego systemu załadunkowego, co niewątpliwie jest dużą korzyścią dla przedsiębiorstwa produkcyjnego.
Systemy załadunkowo - rozładunkowe marki Eagle pracują wydajnie, płynnie oraz dokładnie.
W przypadku wycinarek laserowych wydajność zależy między innymi od dokładności pozycjonowania blachy. Przyssawki próżniowe Schmalz nie powodują niepotrzebnych drgań, a odpowiednio zaprogramowany i dopracowany układ wyeliminowuje wszelkie błędy.

Decydując się na system załadunkowy EAGLE klienci inwestują w nowoczesną, przemyślaną
i wytrzymałą technikę automatyzacyjną. Zapewniają sobie zdecydowaną i ekonomiczną optymalizację procesów produkcyjnych. Dzięki stosowaniu zautomatyzowanych systemów służących do załadunku blach, wzrasta wydajność pracy operatorów, a obsługa urządzeń staje się komfortowa i bezpieczna.

 

Czytaj także