Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2015-10-12
Kollmorgen & National Instrument - ścisła współpraca po EtherCAT

CompactRIO i LabVIEW wykrywają napędy Kollmorgena

National Instrument utrzymuje ścisłą współpracę z Kollmorgen Corporation. Napędy serwo AKD z komunikacją EtherCAT pracują niezawodnie, są wykrywalne i zintegrowane z CompactRIO i modułami LabVIEW SoftMotion bez potrzeby jakiekolwiek konfiguracji EtherCAT lub wiedzy protokołu. Napędy Kollmorgen i silniki serwo bezszczotkowe są często wybierane ze względu na charakter plug-and-play z CompactRIO.

System sterowania
CompactRIO jest sercem systemu kontroli dla narzędzi 3D. CompactRIO umożliwia konstruktorom skonsolidować zadania kontrolno-pomiarowe do jednego systemu, bez konieczności łączenia i integracji kilku podsystemów jedną całość. Jak pokazano na schemacie przegląd systemu, CompactRIO, zintegrowany system wizyjny, sterowanie ruchem (motion control), HMI i zaawansowane we/wy w pojedynczym kontrolerze.

Obsługi tych zadań z jednej zintegrowanej platformy upraszcza system zarówno w sprzęcie i oprogramowaniu.
Serwonapędy/serwosilniki (Kollmorgen)
NI utrzymuje ścisłą współpracę z Kollmorgen. Napędy AKD EtherCAT Kollmorgena są wykrywane i zintegrowane z modułem CompactRIO i LabVIEW SoftMotion bez potrzeby znajomości protokół lub konfiguracji EtherCAT. Napędy AKD i silniki AKM Kollmorgen'a były naturalnym wyborem dla osi w tym system ze względu na charakter plug-and-play z CompactRIO oraz zaawansowaną wydajnością i dostrajaniem możliwość, które świadczą.
Uzyskać więcej informacji na temat integracji między CompactRIO z napędami AKD zobacz ten film
Aby uzyskać więcej informacji na szeroki zakres wysokiej jakości napędów AKD i silników AKM Kollmorgena zobacz na stronie Kollmorgena.

Rozproszone sterowanie ruchem przy komunikacji EtherCAT

Sterownik Real-Time NI w połączeniu z napędem AKD EtherCAT jest najprostszym rozwiązaniem zarówno w zakresie okablowania i konfiguracji, jest najwyższą wydajnością NI połączenia serwonapęd / silnik.
Sterownikiem czasu rzeczywistego może być dowolny sterownik NI Real-Time działającym jako Master EtherCAT (NI CompactRIO, NI PXI RT) i uruchami program użytkownika i NI SoftMotion Engine. Regulator jest podłączony przez magistralę EtherCAT (wykorzystuje standardowe Cat 5 kabel tak jak sieć Ethernet) do napędu AKD, który obsługuje interpolacje sygnałów sterujących, pętli sterowania, I / O, takie jak krańcówki, czujniki referencji i wyłączniki zatrzymania awaryjnego oraz generowanie sygnału sterującego silnikiem.
Niektóre z zalet tej konfiguracji systemu obejmują łatwą rozbudowę i synchronizację. Aby dodać dodatkową oś do systemu, napędy są połączone szeregowo jak pokazano na rysunku powyżej. I dlatego, że system wykorzystuje magistralę EtherCAT każdy dodatkowy napęd dodawany jest automatycznie synchronizowany z innymi elementami w systemie.
LabVIEW i moduł LabVIEW NI SoftMotion bezproblemowo obsługują napędy AKD EtherCAT oferując pełną konfigurację projektu. Pozwala to klientom ustawić, skonfigurować i zweryfikować kompletny system ruchu z projektu w LabVIEW i rozwijać ich stosowanie dla niestandardowych ruchów przy użyciu interfejsu API NI SoftMotion.

Firma DEMERO - Automation Systems jest nie tylko autoryzowanym dystrybutorem napędów Kollmorgen ale również swiadczy pełny pakiet pomocy technicznej. Dlatego serdecznie zapraszam do kontaktu.

Autor:
DEMERO - Automation Systems
Dodał:
DEMERO - Automation Systems

Czytaj także