Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu » zamknij
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2018-02-12
Kurtyny świetlne PANASONIC SF4D

Nowa seria kurtyn bezpieczeństwa PANASONIC SF4D

 

kurtynaa
kurtynaa

 


12 metrowy zasięg przy rozdzielczości 14 mm, PLe, SIL3 i TYP 4!

W związku z nieustającym procesem miniaturyzacji i szeroko rozumianej optymalizacji, przebudowany został wewnętrzny moduł i tak powstała nowa seria SF4D. Dzięki nowej konstrukcji, aktywna część urządzenia została znacznie zmniejszona - bo o ponad 60%, zyskując przy tym większą wydajność i możliwość zastosowania dużo solidniejszej obudowy, zachowując jednocześnie standardowe wymiary. W nowej obudowie kurtyny bezpieczeństwa są odporniejsze na wyginanie, skręcanie i uderzenia. Uchwyty mocujące zapewniają jednocześnie wytrzymałość i łatwy montaż. Zupełnie nowe mocowanie i podejście do mocowania. Poza wzmacnianiem samych uchwytów, udoskonalono także sposób mocowania uchwytów do kurtyn co znacząco wzmocniło konstrukcję.
Nowy system optyczny dużej mocy oferuje stabilne funkcjonowanie również na większy dystans. Moc nadajnika została znacznie zwiększona a wysoka odporność na pył i zabrudzenia – IP 67 - zmniejsza częstotliwość obsługi samych kurtyn.
Cechą szczególną nowej serii SF4D jest możliwość funkcjonowania w trybie ochrony palców na dystansie do 12 metrów, przy spełnieniu wymagań określonych dla kurtyn typu 4 według normy EN61496, kategorii PLe dla EN ISO 13849-1 oraz SIL3.

Kurtyny pracować mogą w następujących trybach funkcjonowania:

Krótki dystans (ustawienie fabryczne) to:
od 0.2 m do 7 m w trybie ochrony palców lub od 0.2 m do 9 m w trybie ochrony kończyn

oraz

Długi dystans:
od 0.8 m do 12 m w trybie ochrony palców lub od 0.8 m do 15 m w trybie ochrony kończyn

Minimalizacja odchyleń pomiędzy elementami
Firma Panasonic współtworzy technologię kalibracji elementów, rozwijaną na potrzeby czujników w kurtynach bezpieczeństwa. To minimalizuje odchylenia powodowane montażem i różnicami jakościowymi poszczególnych elementów.
Przeprojektowany układ nadawczy
Rozproszona wiązka światła z każdego elementu nadawczego skupiana jest dzięki soczewkom. Energia świetlna jest w ten sposób użytkowana optymalnie i przekazywana w korzystnej dla odbiornika formie.
Łatwość instalacji, aplikacji i obsługi

 

kurtynab
kurtynab

 Cyfrowy wskaźnik wraz z wyświetlaczem segmentowym, ukazujący poziom jakości odbieranej wiązki światła ułatwiają ustawienie osi kurtyny jak i jej obsługę prewencyjną. Kontrolka stabilności pracy, określa oś urządzenia na podstawie marginesu błędu strumienia światła, natomiast kontrolka określająca poziom jakości odebranej wiązki, pozwala stwierdzić o konieczności wyczyszczenia kurtyny. Te precyzyjne czujniki oraz kontrolki funkcyjne znacznie ułatwiają kalibrację podczas instalacji kurtyny jak i stwierdzenie czy poprawnie ona funkcjonuje już na pierwszy rzut oka.

Łatwość konfiguracji dzięki dołączonemu oprogramowaniu Configurator Light Curtain. Dobre przyjęcie przez użytkowników poprzedniej wersji oprogramowania konfiguracyjnego, przyczyniło się do powstania jego aktualizacji.

 

Do jego głównych funkcji należy:

  •  monitoring funkcjonowania

            - monitoring jakości odbieranych strumieni światła / w tym również dla pojedynczych wiązek

            - obsługa peryferii monitorujących

  •  Wyświetlanie historii błędów
  •  Historia przerwanych wiązek i przypadków osłabienia stabilności kurtyny
  •  Zestaw funkcji ułatwiających konfigurację kolejkowania zadań
  •  Funkcje ułatwiające synchronizację kurtyn z urządzeniami zewnętrznymi.

Nowe kurtyny bezpieczeństwa serii SF4D Panasonic, łączą w sobie łatwość instalacji i konfiguracji, co zawsze było charakterystyczną i lubianą przez klientów cechą kurtyn Panasonic, z nowymi możliwościami, jak np. praca w trybie długiego dystansu. Ponadto pozwalając na łączenie kurtyn szeregowo, dla uzyskania większej powierzchni pola ochronnego, są elastycznym rozwiązaniem, a ich wysoki stopień ochrony IP 67 pozwala na zastosowanie ich nawet w trudnych warunkach otoczenia.
Wszystkie te cechy, czynią z nowej serii SF4D Panasonic, kurtyny idealne dla każdej aplikacji.