Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-03-27
Napędy i silniki dla przemysłu spożywczego i napojów

W swojej ofercie LinMot posiada komponenty automatyki do zastosowań w przetwórstwie żywności i napojów. Niezwykle dynamiczne silniki zapewniają bardzo wysoki stopień ochrony oraz są łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu.

 Silniki z prowadzeniem

Napęd liniowy o stopniu ochrony IP 64S, składający się z prowadnicy oraz zintegrowanego silnika liniowego LinMot. Opcjonalnie może być wyposażony w sprężynę magnetyczną MagSpring® i hamulec pneumatyczny. Silniki oferują skok do 575 mm i siłę szczytową 572 N.

LinMot - przemysł spożywczy 03b.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Silniki liniowe ze stali nierdzewnej

Seria silników wykonana w całości ze stali nierdzewnej (EN 1.4404/AISI 316), przystosowana do zmywania. Silniki charakteryzują się higieniczną konstrukcją oraz najwyższym stopniem ochrony IP69K.

LinMot - przemysł spożywczy 04b.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Silniki liniowo-obrotowe

Seria silników z niezależnie programowalnymi napędami liniowym i obrotowym w jednej wąskiej obudowie. Dostępne z dodatkowymi funkcjami: wbudowanym i precyzyjnym pomiarem momentu obrotowego, zintegrowanym czujnikiem siły, kompensacją nacisku pionowego i drążonym wałkiem napędowym.

LinMot - przemysł spożywczy 05b.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serwowzmacniacze

Powyższe silniki mogą być sterowane przez serwowzmacniacze LinMot o różnych klasach wydajności. W zależności od serii, możliwa jest komunikacja z układem sterującym za pomocą EtherNet/IP, EtherCAT (CiA402, SoE), PROFINET, Sercos III, Powerlink lub CANopen.

 

LinMot - przemysł spożywczy 06.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przetwórstwo spożywcze z LinMot

Silniki liniowe LinMot od lat są używane w przemyśle spożywczym. W tej branży jeszcze wyraźniejsze są ich zalety: prosta integracja, elastyczna programowalność, dynamika i higieniczna konstrukcja. Silniki można podłączyć do wspólnych platform kontroli w trybie synchronicznym lub prostym ruchu punkt-punkt. Zalety technologii serwo pozwalają na delikatne i dynamiczne przetwarzanie żywności. Z pomocą przechowywanych profili ruchu, częste zmiany produktów można łatwo wykonać nawet poprzez naciśnięcie przycisku. Silniki liniowe są dostępne w wersji ze stali nierdzewnej z wysokim stopniem ochrony, co oznacza, że mogą być czyszczone pod wysokim ciśnieniem przy użyciu środków żrących.

 

LinMot - przemysł spożywczy 07.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napełnianie butelek z LinMot

Użytkownicy, którzy pragną połączyć zalety dozowania opartego na pomiarze przepływu z zaletami dozowania tłokowego w obrotowej maszynie napełniającej, mają teraz możliwość wyboru konstrukcji silników LinMot. Używając silników liniowych ze stali nierdzewnej, ruch posuwisty igieł do napełniania można mechanicznie oddzielić od ruchu całej karuzeli. Możliwe jest nawet bardzo dynamiczne podnoszenie igieł. W odróżnieniu od krzywek mechanicznych, silniki z napędem elektrycznym nie wywierają żadnych sił na konstrukcję mechaniczną urządzenia.

 

 

LinMot - przemysł spożywczy 08.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zamykanie z LinMot

To, co kilka lat temu uważane było za wyjątkowe, staje się coraz bardziej powszechne. Nowy produkt na linii produkcyjnej co 30 minut? Konstruktorzy maszyn podołają temu wyzwaniu, stosując wyłącznie elektryczne układy napędowe LinMot PR02, które składają się z oddzielnie sterowanych silników liniowych i obrotowych. Skorzystanie z tego rozwiązania pozwala na regulację decydujących parametrów, takich jak: skok, siła uderzenia, kąt obrotu i moment obrotowy, za pomocą interfejsu operatora maszyny pakującej.

 

 

LinMot - przemysł spożywczy 09.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obserwuj nas na:

Facebooku – www.facebook.com/multiprojekt
LinkedIn – www.linkedin.com/company/multiprojekt
Instagramie – www.instagram.com/multiprojekt.pl

Dodał:
MULTIPROJEKT

Czytaj także