Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-05-13
Podsumowanie zakończonej konferencji InfraSec 2019

Tekniska Polska w roli Mecenasa konferencji InfraSec 2019. Podsumowanie wydarzenia z 20 maja.

Konferencja InfraSEC 2019 przeszła do historii. Oto podsumowanie i zwięzła relacja Tekniska Polska jako uczestnika i Mecenasa konferencji.

Dyskusje, prelekcje na temat cyberbezpieczeństwa w świetle ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa prowadzone były na sesji plenarnej i równolegle, w sąsiadujących ze sobą salach konferencyjnych. Materiał był przedstawiony ciekawie i ujmował różne punkty widzenia. Prelegenci wywodzący się z różnych środowisk i reprezentujący szerokie grupy interesów w jednym byli zgodni: musimy systematyczne zwiększać poziom cyberbezpieczeństwa naszego przemysłu. Można było wysłuchać gości z zagranicy, przedstawicieli Ministerstwa Cyfryzacji i zawiązanych wokół ustawy zespołów programowo wspierających jej wdrażanie. W dyskusji nie zabrakło menadżerów, specjalistów, bo przecież tylko specjalistyczne i praktyczne podejście do tematu jest gwarancją osiągnięcia zamierzonego celu - cyberbezpieczeństwa.

„Rośnie świadomość, rosną możliwości", co do tego - cytując nagłówki relacjonujące konferencje - nie ma wątpliwości. Pozostało natomiast sporo otwartych pytań, które na tym etapie nie znalazły jeszcze odpowiedzi, zwłaszcza w kontekście Ustawy:
- Ile podmiotów uzyska status Operatora Usług Krytycznych?
- Ile czasu zajmą organom ministerialnym procedury administracyjne?
- Jak będą wyglądać kolejne etapy wdrażania ustawy?
- Czy wdrożenie ustawy rzeczywiście zagwarantuje bezpieczeństwo cybernetyczne infrastruktury krytycznej?
Pytania po części w oczywisty sposób retoryczne stanowią wyraz zainteresowania uczestników tematyką, czego szczególnym przykładem był stolik nr 7 podczas sesji round-table. Dyskusja przy stoliku nr 7 była prowadzona przez ekspertów z Tekniska Polska i zgłosiła się do niej liczba uczestników przewyższająca ilość miejsc przygotowanych przez Organizatora. Dla uczestników skupionych na temacie „Struktura procesu zarządzania cyberbezpieczeństwem – projektowanie architektury i strategii dostosowanej do potrzeb i ograniczeń sieci przemysłowych OT" zabrakło obwodu i tak pokaźnego stołu. Marcin Skórka w roli prowadzącego dyskusję i Piotr Urbańczyk w centrum zainteresowania przy stoliku nr 7 nie mieli w zasadzie szans, by w ciągu zaledwie 40 minut odpowiedzieć wszystkim zainteresowanym na ich pytania. Nie ma złudzeń, temat musi być kontynuowany a idealnym do tego miejscem będzie rodząca się właśnie w sercu Śląska, nowa konferencja CyberTek organizowana pod hasłem „Ekosystem Cyberbezpieczeństwa. Współpraca i współzależność w systemach przemysłowych" na którą zapraszamy serdecznie już 20 maja 2019 do wnętrz Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.

Szczegóły konferencji CyberTek znajdą Państwo na specjalnie powstałej stronie internetowej: cybertek.com.pl

Konferencja CyberTek będzie pierwszym tego typu wydarzeniem zorganizowanym na Śląsku, dedykowanym przede wszystkim środowiskom przemysłowym i mocno skoncentrowanym na problematyce merytorycznej adresowanej w podziale tematycznym według klucza zainteresowania odbiorcy: na część przeznaczoną przede wszystkim dla kadry zarządzającej różnego szczebla oraz część dla specjalistów z kadry technicznej.
Zawartość serwisu będzie sukcesywnie uzupełniana o elementy agendy oraz możliwość zarejestrowania udziału uczestnika.

 

Autor:
Zespół Tekniska
Źródło:
Tekniska Polska
Dodał:
TEKNISKA POLSKA - PRZEMYSŁOWE SYSTEMY TRANSMISJI DANYCH SP Z O.O.

Czytaj także