Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu » zamknij
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
  • Artykuł
Powrót do listy artykułów Dodano: 2017-08-04  |  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-15

Robotyzacja a chwytaki podciśnieniowe

Chwytak do przenoszenia desek


Firma Schmalz w swojej ofercie posiada wiele modeli chwytaków powierzchniowych, tym razem prezentujemy nowy model chwytaka do przenoszenia desek. System chwytakowy FMHD przeznaczany jest głównie dla przemysłu drzewnego oraz przemysłu tartacznego, może być wykorzystywany do przenoszenia tarcicy, desek, a także ścian dla domów prefabrykowanych.

 

Najczęściej jest podłączony do pompy próżniowej lub dmuchawy podciśnieniowej za pomocą węża przyłączeniowego. Dzięki małym wymiarom i małej masie chwytak idealnie nadaje się do pracy z suwnicami bramowymi a także robotami przemysłowymi. Zaletą jego jest prosta obsługa : mata uszczelniająca może być oddzielona od chwytaka, matę można szybko złożyć i wysuszyć. Wewnętrzną przestrzeń chwytaka można otworzyć i wyczyścić usuwając kurz, a także inne zanieczyszczenia. Dzięki tym zabiegom zaoszczędza się czas na demontaż i ponowny montaż systemu.

 

Zniszczone maty uszczelniające zamocowane na chwytaku można jednym ruchem oderwać bez wykorzystywania do tego specjalnych narzędzi. Pracownik odpowiedzialny za obsługę może zauważyć skrócenie przestoju pracy nawet do 70 procent.

 

Opisywany model plasuje się pomiędzy dwoma istniejącymi już modelami FMP oraz SBX. Prezentowany model jest lżejszy od chwytaka SBX, posiada matę ze ściślej rozłożonymi komorami ssącymi, w porównaniu do modelu FMP jest znacznie silniejszy.

 

Ten model chwytaka występuje w dwóch standardowych długościach 1040 i 1250 mm, również na życzenie możemy wykonać inny wymiar. Wymaga szerokość chwytanego elementu to 50 mm.

 

Chwytak powierzchniowy FMHD cechuje korzystny stosunek ceny do wydajności, co więcej może być w łatwy sposób zintegrowany ze starszymi urządzeniami.

 

Dodatkową opcję stanowi możliwość wyposażenia chwytaka w zintegrowany moduł komunikacji NFC (near-field communication). Dzięki NFC operator otrzymuje na smartfon'a informacje na temat podstawowych ustawień oraz parametrów procesów. W rezultacie sterowanie procesami jest prostsze, a pojawiające się błędy są wykrywane szybciej, co pomaga zapobiegać powstawaniu drogich awarii.

Chwytak można zamówić bezpośrednio w naszym oddziale polskim. Przed zakupem możemy dokonać próbnych testów demonstrujących jak sprawdza się w praktyce.

Mamy nadzieję, że istniejący system chwytakowy umożliwi przenoszenia desk szybciej i sprawniej, zwiększając przy tym wydajność przedsiębiorstwa.

Więcej informacji na temat naszych systemów podcisnieniowych na naszej stronie.

 

chwytak-do-przenoszenia-tarcicy.jpg
chwytak-do-przenoszenia-tarcicy.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

chwytak-podcisnieniowy.jpg
chwytak-podcisnieniowy.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Schmalz

 

 

Autor:
Schmalz
Dodał:
Schmalz Sp. z o.o.

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe