Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do kalendarium Ostatnia aktualizacja: 2018-08-16
Konferencja EMC for Business 2018

Doświadczenia praktyków w projektowaniu i produkcji elektroniki.

To już drugie spotkanie praktyków w branży elektronicznej, którzy zjeżdżają się z całej Polski, aby wymienić się doświadczeniami i rozwinąć swoje umiejętności. Spotkanie odbędzie się we Wrocławiu 11-12 października 2018 r.

Dwa dni skupionych na praktycznym podejściu do tematyki projektowania elektroniki, testów oraz rozwiązywania problemów związanych z produkcją urządzeń zgodnie z wymogami EMC, RED i LVD – obszarów mocno skorelowanych z kompatybilnością elektromagnetyczna - EMC (z ang. Electromagnetic Compatibility).

Nowa formuła tegorocznej Konferencji stawia na dłuższe warsztaty z praktykami oraz zwiększony czas na przedstawienie case'ów. Organizatorzy zapewniają jeszcze większą przestrzeń na wymianę wiedzy, praktykę i doświadczenia. Prelegentami będą inżynierowie z firm, którzy przedstawią ciekawe przypadki, rozwiązania oraz problemy z jakimi się zmagali. Kluczem do sukcesu jest chęć dzielenia się wiedzą oraz skupieniu się w poszukiwaniu rozwiązań. Dzięki temu uczestnicy mają szansę znaleźć odpowiedź dla swoich przypadków oraz wykreowanie nowych pomysłów.

Sponsorami Konferencji EMC for Business 2018 są firmy: SCHURTER Electronic Sp. z o.o. oraz Würth Elektronik Polska Sp. z o.o.. Pojawiła się również większa przestrzeń dla wystawców, którzy chcą zaangażować się w budowanie profesjonalnej marki tego wydarzenia.

Zapisy zostały już uruchomione. Firmy, które uczestniczą w wydarzeniu czeka bardzo korzystna cena, jeśli zapiszą się odpowiednio wcześniej oraz dla zespołów które planują swoją obecność. Koszt obejmuje uczestnictwo w konferencji, warsztatach oraz w wieczornej kolacji wszystkich uczestników i prelegentów. Każdy będzie mógł wybrać udział w dwóch warsztatach, prowadzonych przez doświadczonych inżynierów i projektantów elektroniki. Na miejscu zostanie zapewniony poczęstunek w formie przerw kawowych oraz lunchu. Na uczestników również będą czekać miłe upominki i vouchery.

Poruszane tematy podczas wystąpień "case study":

● Komunikacja - szybkie magistrale, a EMC - typowe problemy, zalecenia i przykłady rozwiązań.
● Dyrektywa LVD i MD: znaczenia definicji produktu z uwzględnieniem nazwy, interfejsów oraz aplikacji końcowej za zgodność z wymaganiami dyrektyw.
● Kryteria oceny urządzeń podczas badań odporności - czyli jak przygotować obiekt do testów w laboratorium EMC.
● PRZETWORNICA DC/DC: Optymalne wykorzystanie elementów indukcyjnych do minimalizacji niepożądanych dźwięków generowanych przez przetwornice DC/DC.
● Signal Integrity (Integralność sygnałów). Kiedy masa nie jest masą, czyli parę słów o kłopotach z integralnością sygnałów na płytce.
● EMC Compliance in Motor Drive Applications.
● Badania prototypów i egzemplarzy przedprodukcyjnych – wybrane aspekty EMC.
● Redukcja zaburzeń przewodzonych i promieniowanych – praktyka inżyniera.

Warsztaty z tematyki:

● WÜRTH ELEKTRONIK - zakłócenia promieniowane ograniczanie i przeciwdziałanie.
● Akademia EMC - schemat a layout - projektowanie elektroniki pod kątem EMC

Organizator: EMC for Business
Miejsce: Park Hotel Diament **** ul. Muchoborska 10, Wrocław
Termin: 11-12.10.2018
Zapisy:www.emc4b.com/konferencje/2018_konferencja_emc4b/

Tak było rok temu

 

Kategoria wydarzenia:

Konferencje

Terminy wydarzenia

Dodane przez

xtech.pl Serwisy branżowe Sp. z o.o.

Adres: Jemiołowa 44/107, 53-426 Wrocław
Nr telefonu: 513 382 210 Pokaż numer
Adres e-mail: office@emc4b.com
WWW: emc4b.com

Przy kontakcie powołaj się na portal automatyka.pl

Wyślij wiadomość

Dodaj plik...

Subskrybuj newsletter

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe