Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu » zamknij
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-05-09   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-05-09
Beckhoff zabiera głos
fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

Beckhoff opracował technologię, która przypomina Alexę firmy Amazon lub Siri Apple'a. Pozwala ona systemom automatyki interpretować ludzką mowę, a następnie odpowiadać na ewentualne pytania.

Na targach w Hanowerze zaprezentowano moduł oprogramowania o nazwie TwinCat Speech, który zapewnia maszynom wspomniane funkcje. Technologia uzupełnia istniejące możliwości wizualne oferowane przez TwinCat Vision i analityczne modułu Runtime TwinCat.

TwinCat Speech umożliwia komunikowanie się w 26 językach. Dzięki nowej usłudze personel zajmujący się konserwacją będzie mógł, na przykład zapytać o wpływ zmienionych ustawień na daną aplikację bez konieczności korzystania z konwencjonalnego interfejsu. Ponadto maszyny będą mogły dostarczać komunikaty głosowe w przypadku, gdy przekroczone zostaną krytyczne wartości systemowe.

Funkcja wprowadzania głosowego będzie dostępna wyłącznie do użytku w trybie offline i będzie opierać się o biblioteki wbudowane w system operacyjny Windows, co eliminuje konieczność korzystania z chmury lub połączeń internetowych. Wyjście mowy będzie dostępne zarówno w trybie online, jak i offline. Wersja online obsługiwana będzie za pomocą usługi T2S Polly opracowanej przez Amazon, która generuje realistycznie brzmiącą mowę w oparciu o technologię głębokiego uczenia.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
drivesncontrols

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :