Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2018-09-11   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-09-11
Blog i webinaria CAD/CAM/CAE/PLM jako atrakcyjny wstęp do szkoleń.

Dlaczego warto?

Blog i webinaria CAD/CAM/CAE/PLM jako atrakcyjny wstęp do szkoleń.

W tak zaawansowanej technologicznie branży, jaką jest wspierana komputerowo inżynieria, jedną z kluczowych kompetencji pozostaje ciągłe szlifowanie własnych umiejętności. Dzięki specjalistycznym blogom i webinariom sprostanie temu wymogowi stało się skuteczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Nie da się ukryć, że nieustanna edukacja, poszerzanie specjalizacji i podążanie za najnowszymi trendami to jedna ze składowych sukcesu, jaki można osiągnąć w sektorze usług związanych z CAD. Doskonałym sposobem na utrzymywanie kontaktu z dostępnymi na rynku nowinkami jest korzystanie z branżowych blogów prowadzonych przez profesjonalistów. Do tego doliczyć należy również webinaria, dzięki którym komunikacja na linii użytkownik-producent jest obecnie intuicyjna i zarazem skuteczna.

Solid Edge 2019: nowiny via blogi

Przykładem potwierdzającym powyższą tezę będzie prezentacja najnowszej edycji jednego z najpopularniejszych programów wykorzystywanych we wspomaganym komputerowo projektowaniu: Solid Edge 2019. Nowa wersja oprogramowania autorstwa Siemens PLM Software przynosi na tyle dużo niespotykanych dotąd funkcjonalności, że do samodzielnego ich poznania wymagane byłoby sporo czasu – a i tak nie wszystkie z nich zostałyby odkryte. W tym właśnie celu przydatne stają się branżowe blogi (również te dotyczące Siemens NX – środowiska zbliżonego do Solid Edge) i webinaria, które mogą stać się również dobrym przygotowaniem przed kursami.

Blogi: edukacja dzięki informacji

Blogi (NX i inne systemy) mogą spełniać funkcję zarówno informacyjną, jak również edukacyjną. To właśnie dzięki tego typu platformom możliwe staje się pozyskanie najświeższych wiadomości pochodzących wprost od dystrybutora danego oprogramowania – a więc źródła cechującego się najwyższym poziomem rzetelności, które gwarantuje pełną wiarygodność przekazywanych treści. Dzięki blogom poznać można nie tylko branżowe nowiny, lecz również zapoznać się ze wskazówkami i poradami przydatnymi w trakcie codziennej pracy inżyniera-projektanta.

Webinaria: interaktywna platforma

Obok blogów równie istotną funkcję szkoleniową spełniać mogą webinaria – ich publikacją zajmują się zarówno producenci, jak również dystrybutorzy oprogramowania. To relatywnie dość młode narzędzie komunikacji, czerpiące z najlepszych elementów budujących zarówno tradycyjną, „pisaną” blogosferę, jak również wykorzystujących dobrodziejstwa możliwe dzięki nowoczesnym kanałom komunikacji w Internecie, takim jak na przykład wideoblogi. W ten sposób powstaje szybka w działaniu i wygodna w użyciu platforma komunikacji pomiędzy dystrybutorami a użytkownikami. Dzięki komentarzom zamieszczanym pod poszczególnymi publikacjami pierwsi mogą poznać potrzeby swoich klientów, drudzy zaś w prosty sposób mogą przedstawić nurtujące ich zagadnienia.

Webinaria: metoda utrwalania wiedzy

Należy przy tym pamiętać, że systemy CAD najwyższej klasy (high-end), które tak jak Solid Edge 2019 wykorzystywane są w branżach operujących najbardziej zaawansowanymi technologiami (aeronautyka, przemysł stoczniowy i inne). Z tego powodu środowiska te oferują na tyle specyficzne możliwości, że nawet podczas specjalistycznych szkoleń możliwe będzie zapoznanie się jedynie z najbardziej istotnymi funkcjami. W tym celu należy traktować webinaria zarówno jako sposób na utrwalenie już posiadanej wiedzy, jak również źródło inspiracji, które będą mogły zostać wykorzystane w przyszłych projektach.

Korzyści dla profesjonalistów

Blogi i webinaria CAD stanowią zatem doskonały wstęp do wszelkich szkoleń związanych z tematyką projektowania wspomaganego komputerowo. Dla nowych użytkowników największa zaleta to przede wszystkim zarysowanie ogólnej problematyki czekających ich kursów. Dodatkowo blogi wraz z webinariami stanowić będą funkcjonalne narzędzie pozwalające utrwalić dotychczas nabytą wiedzę, a także zapoznać się z konkretnymi zagadnieniami przydatnymi w codziennej praktyce. Doświadczeni użytkownicy systemów CAD dzięki blogom i webinariom mogą zaś w wygodny i szybki poznać najnowsze osiągnięcia rzeczonej technologii, które już niebawem wykorzystają w swojej pracy.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
gmsystem.pl