Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2018-05-15  |  Ostatnia aktualizacja: 2018-05-15
Człowiek najlepszą inwestycją. Jak finansować rozwój swoich inżynierów?
Ilustracja nadesłana (Imago Public Relations)
Ilustracja nadesłana (Imago Public Relations)

Szybkość i dynamika współczesnych zmian technologicznych mobilizują ambitne firmy do wielotorowego rozwoju. Nie chodzi wyłącznie o rozbudowę infrastruktury czy modyfikację procesów produkcyjnych, ale także o rozwój pracowników. Ten z kolei wymaga zdobywania nowych umiejętności i poszerzania kompetencji, które wiążą się z ponoszeniem kosztów. Jak zatem pozyskać środki na szkolenia?

Tym przedsiębiorcom, którzy stoją przed dylematem, czy zainwestować w szkolenie swoich pracowników, a co za tym idzie: we wzmacnianie pozycji swojej firmy na rynku, z pomocą przychodzą programy, które w części lub nawet w całości, pokrywają wydatki związane z kursami. Możliwości otrzymania pieniędzy jest kilka.

Pierwszą z nich są Fundusze Unijne. Na lata 2014 – 2020 Polska otrzymała ponad 80 mld euro na realizację wyznaczonych zadań tematycznych polityki spójności. Proces uzyskania środków skupia się na określeniu celu, na który przeznaczone mają być pieniądze; znalezieniu programu operacyjnego, osi priorytetowej oraz działania, które wybrany cel mogą sfinansować; odszukaniu podmiotu, który ogłosi konkurs w ramach wybranego działania i w końcu złożenia wniosku o dofinansowanie.

Drugą metodą jest skorzystanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, dzięki któremu można uzyskać nawet do 100% zwrotu kosztów poniesionych na rozwój pracowników. Każdego roku KFS ogłasza kalendarium konkursów w poszczególnych województwach oraz pulę funduszy, jaką dysponuje. Pieniądze można przeznaczyć zarówno na określenie potrzeb szkoleniowych firmy, kursy, studia podyplomowe czy egzaminy umożliwiające uzyskanie dyplomów potwierdzających nabycie umiejętności oraz koszty pośrednie wynikające z udziału w szkoleniach.

Trzecią opcją jest skorzystanie z Programu Bonów Szkoleniowych. Przedsiębiorca sam wybiera instytucję oraz odpowiadające mu usługi, jak na przykład szkolenia, doradztwo, coaching, mentoring, e-learning czy studia podyplomowe, i rozlicza je za pomocą wspomnianych bonów szkoleniowych. Wszystkie kursy dostępne w tym systemie znajdują się w Bazie Usług Rozwojowych, prowadzonej przez Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Aby tam zaistnieć, firmy szkoleniowe muszą uzyskać akredytację, potwierdzającą najwyższy poziom świadczonych usług i przekazywanej wiedzy.

W procesie pozyskiwania funduszy na rozwój pracowników, przedsiębiorców wspierają przedstawiciele Akademii ASTOR. Wspólnie z klientami zrealizowali dotychczas wiele projektów, na które środki pochodziły z Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz Unii Europejskiej. W 2017 roku Akademia ASTOR dołączyła do elitarnego grona 200 – spośród 6000 – firm szkoleniowych, które uhonorowane zostały Znakiem Jakości Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych (MSUES). Dzięki temu wszystkie prowadzone szkolenia znalazły się w Bazie Usług Rozwojowych, co uprawnia kursantów do płacenia za nie Bonami Szkoleniowymi.
Więcej informacji o projektach i rozwiązaniach proponowanych przez Akademię ASTOR na https://www.astor.com.pl/szkolenia.html

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
Imago Public Relations
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.