Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-09-07   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-07

Drony zepchnięte na przedmieścia

Drony zepchnięte na przedmieścia
Drony zepchnięte na przedmieścia

Mieszkańcy Reykjaviku pracujący w jednej z jego dzielnic mogą liczyć na ekspresową dostawę posiłków w porze lunchu. Z pomocą w tej kwestii przychodzą im drony.

Restauracja Aha zawarła umowę o partnerstwie z firmą Flytrex, dzięki czemu lokalni pracownicy biurowi nie muszą się martwić o zamawianie posiłku z dużym wyprzedzeniem. Dzięki realizacji zamówień przy pomocy dronów czas realizacji zamówienia skrócił się bowiem z 25 do 4 minut. Latające roboty mogą bowiem bez problemu pokonać rzekę, która stanowi naturalną barierę dla tradycyjnych dostaw.

Pomimo faktu, iż przesyłki realizowane za pomocą maszyn Flytrex nie są zbyt duże, projekt zyskał spory rozgłos w sieci. Jest to spowodowane podejściem jego twórców do logistycznego aspektu dostaw, które realizowane są z przedmieść. Flytrex w pionierski sposób przenosi punkty startowe dronów w tereny mniej zaludnione. Idea ta może mieć duży wpływ na ukształtowanie się przyszłości ruchu powietrznego w obszarach miejskich.

(rr)

Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
Źródło:
robotyka.com

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe