Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-03-14   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-03-14
FAULHABER roszerza gamę silników krokowych
Ilustracja nadesłana (Faulhaber)
Ilustracja nadesłana (Faulhaber)

Dzięki akwizycji szwajcarskiego producenta wysokowydajnych silników krokowych, firmy Dimatech, FAULHABER poszerzył swoją ofertę o ten typ silników o wysokiej mocy i wyższej dynamice. Podstawowa różnica pomiędzy silnikami z magnesem dyskowym a konwencjonalnymi silnikami jest bardzo niska masa wirnika silnika z dyskiem  magnetycznym. Składa się on z wielobiegunowego magnesu o kształcie dysku, zamontowanego na wirniku silnika. Jego mała masa minimalizuje bezwładność obrotową i pozwala na osiągnięcie wartości przyspieszenia, niedostępnych przy użyciu innych rodzajów konstrukcji o porównywalnych wymiarach.

Dzięki temu te silniki doskonale nadają się do zastosowań o częstych i szybkich zmianach prędkości lub kierunku obrotów. Konstrukcja silnika umożliwia ponadto wykonywanie bardzo małych i precyzyjnych ruchów krokowych. Dodatkowo wielkość biegunów magnesów oraz kształt pola magnetycznego zostały tak dobrane, aby zapewnić maksymalnie możliwy moment obrotowy przy uwzględnieniu wymiarów wirnika.

Specjalna charakterystyka tych silników krokowych predestynuje je między innymi do zastosowań w automatyzacji, wymagających bardzo szybkiego poruszania niewielkich obciążeń. Występuje to często u producentów półprzewodników czy w przemyśle technicznym albo w technice medycznej czy robotyce. Inną zaletą jest niska masa silnika. Ma to szczególne znaczenie w przypadku, gdy silnik porusza się razem z ładunkiem.

Przegląd zalet:

• Bardzo wysokie przyspieszenie, bardzo duża zdolność do zmiany kierunku
• Duża gęstość mocy
• Długa żywotność
• Krótkie i lekkie silniki
• Wysoka prędkość wciągania
• Możliwość pracy pełnokrokowej, półkrokowej i mikrokrokowej
• Wysoka niezawodność

W Polsce jesteśmy na targach automatyki
https://www.faulhaber.com/de/news-events/news/automaticon-2019/

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
FAULHABER Polska sp. z o.o

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.