Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2018-03-07   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-03-07
GoGreen! – ekologia jest naszym priorytetem
GoGreen! – ekologia jest naszym priorytetem
GoGreen! – ekologia jest naszym priorytetem

Firma Bosch Rexroth dba o zmniejszenie ilości dwutlenku węgla emitowanego przez zakłady produkcyjne. W związku z tym, od 2011 roku ponad 30 fabryk zaangażowanych jest w projekt GoGreen, który zakłada znaczną redukcję emisji gazu do atmosfery. Czy ten cel udaje się zrealizować? Zdecydowanie tak!

Od momentu startu przedsięwzięcia zmniejszono ilość emitowanego dwutlenku węgla o ponad 150 000 ton CO2, co przekłada się na redukcję kosztów energii o ponad 14 mln euro - to znacznie więcej niż założono pierwotnie. Do 2020 roku planowane jest zmniejszenie emisji CO2 o co najmniej 35 procent, w stosunku do roku bazowego (2007). Będzie to możliwe między innymi dzięki optymalizacji i modernizacji zakładów przemysłowych.

Wysiłek ten został doceniony: projekt zajął trzecie miejsce w kategorii „Ochrona środowiska - CO2" w ramach nagrody Environmental Health and Safety (EHS) Award przyznawanej przez zarząd firmy Bosch. Kolejnym krokiem będzie przełożenie GoGreen na projekty kierowane do klientów zewnętrznych oraz pełne dostosowanie produktów firmy Bosch Rexroth do ambitnych założeń w zakresie oszczędności energii oraz ochrony klimatu.

Wydajność, precyzja, bezpieczeństwo i energooszczędność to cechy charakteryzujące napędy i sterowania firmy Bosch Rexroth, które wprawiają w ruch maszyny i urządzenia każdego formatu. Przedsiębiorstwo posiada szerokie doświadczenie w aplikacjach mobilnych, maszynowych i projektowych, jak również automatyzacji przemysłu. Doświadczenie to wykorzystuje przy opracowywaniu innowacyjnych komponentów, indywidualnych rozwiązań systemowych oraz usług. Bosch Rexroth oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania z zakresu hydrauliki, napędów elektrycznych i sterowań, przekładni oraz techniki przemieszczeń liniowych i montażu. Przedsiębiorstwo, obecne w ponad 80 krajach, osiągnęło w 2016 roku obroty w wysokości 5 mld euro przy zatrudnieniu na poziomie 29 500 pracowników.

Więcej informacji: www.boschrexroth.pl

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
Bosch Rexroth Sp. z o. o.