Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-09-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-09-12
Grubymi nićmi szyty algorytm
Grubymi nićmi szyty algorytm

Naukowcy z Wiedeńskiego Uniwersytetu Technologicznego (TU Wien) stworzyli algorytm, który umożliwia robotowi odtworzenie istniejących obrazów w formie string-artu.

Sterowany za pomocą kamery komercyjny manipulator przemysłowy tworzy swoje arcydzieła na desce, na której w formie pierścienia o średnicy 63 centymetrów zamontowanych zostało 256 haczyków, pomiędzy którymi robot przepuszcza nić.

Korzystając z desktopowego programu, który steruje ruchami manipulatora, użytkownicy wprowadzają obraz, na przykład zdjęcie twarzy danej osoby, by te zostało przez niego odwzorowane. Algorytm określa sposób, w jaki robot powinien nawijać ciągłą nić pomiędzy haczykami na planszy w celu jak najlepszego odtworzenia wybranego obrazu.

Ma on do wyboru nie tylko haczyk, o który musi zaczepić nić, ale również to czy podejść do niego z lewej czy prawej strony. Takie rozwiązanie pozwala na tworzenie bardziej realistycznego odwzorowania. Cały system tworzy jeden obraz w czasie od godziny do pięciu, wykorzystując do tego celu pasmo nici o długości od dwóch do sześciu kilometrów.

Artykuł na temat badań został opublikowany w czasopiśmie Computer Graphics Forum. Robota można zobaczyć podczas pracy na poniższym wideo.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
newatlas

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :