Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-05-19   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-19

IBM stawia na kwant

IBM stawia na kwant
IBM stawia na kwant

Zuryskie laboratorium IBM opracowało półprzewodnikowe połączenia, które mogą stać się podstawą budowy elementów przyszłych komputerów kwantowych.

Zintegrowane na krzemie nanokable powstały na bazie borowców i azotowców. Jednowymiarowe przewody indowo-arsenowe pozwalają na balistyczny transport elektronów, co oznacza brak dyspersji i poruszanie się z prędkościami nierelatywistycznymi.

Nowoopracowana technika Template-Assisted-Selective-Epitaxy (TASE) umożliwiła konstrukcję krzyżujących się połączeń kwantowych przeznaczonych do wymiany informacji w postaci energii, momentu oraz spinu elektronu. Aby osiągnąć założony cel szwajcarscy eksperci musieli poradzić sobie z kontrolą rozmiaru, kształtu, pozycji oraz jakości półprzewodników ułożonych na podłożu krzemowym.

Badania przeprowadzone przez inżynierów z IBM znajdują się jeszcze w fazie wstępnej. Wyznaczają jednak wyraźny kierunek rozwoju technologii umożliwiających w przyszłości stworzenie skalowalnych podzespołów komputerów kwantowych całkowicie odpornych na zakłócenia.

(rr)

Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
Źródło:
kopalniawiedzy

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe