Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-10-07   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-10-07
Koniec Rethink Robotics
fot. pexels.com
fot. pexels.com

O robocie Baxter firmy Rethink Robotics usłyszeliśmy po raz pierwszy w 2012 roku. Chociaż wydawało się, że nietypowa konstrukcja może stanowić przyszłość robotyki, w środę firma ogłosiła jej zamknięcie.

Zaletą Baxtera był brak potrzeby tworzenia dla niego dedykowanego kodu sterującego. Operator mógł uczyć robota zadań, poruszając w żądany sposób jednym z jego dwóch ramion. Dzięki temu mógł to zrobić każdy z pracowników fabryki po odbyciu krótkiego szkolenia.

Baxter wykorzystywał również pakiet zintegrowanych czujników, aby lepiej rozumieć otoczenie, bezpiecznie spowalniając działanie maszyny, gdy ludzie wkraczali w jej przestrzeń roboczą i całkowicie rezygnując z działania w przypadku ewentualnej kolizji. Dodatkowo niska cena pozwalała na implementację w zakładach produkcyjnych, które dotychczas nie myślały o robotyzacji swoich procesów. Ponadto Baxter wydawał się być dość popularny w środowiskach naukowych.

W 2016 roku bostoński Rethink Robotics przedstawił światu kolejny model manipulatora, jednoramiennego Sawyera. Chociaż konstrukcja posiadała większość cech Baxtera, była bardziej kompaktowa i zwinna.

Niestety niska sprzedaż doprowadziła członków zarządu do podjęciu decyzji o zatrzymaniu produkcji robotów. Swoją decyzją 3 października z internautami podzielił się dyrektor operacyjny spółki, Jim Lawton.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
newatlas

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :