Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu » zamknij
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-02-08   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-02-08
Łaziki znów w Polsce
fot. pexels.com
fot. pexels.com

W połowie września w Starachowicach odbędzie się czwarta edycja zawodów European Rover Challenge. Prestiżowe zawody łazików marsjańskich skonstruowanych przez studentów stanowią europejski odpowiednik URC.

Dwie pierwsze edycje odbyły się w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim nieopodal Kielc, natomiast rok temu miłośnicy robotów udali się do Jasionki koło Rzeszowa. Tegoroczna impreza odbędzie się natomiast na terenie starachowickiego Muzeum Przyrody i Techniki. Prezes SSE Starachowice, Marcin Pierz liczy na to, że zawody ERC zawitają do jego miejscowości także w przyszłych latach.

W ramach edycji 2018 oprócz formuły ERC Student rozegrane zostaną również zawody profesjonalnych zespołów w ramach ERC PRO. Większość z ich członków startowało we wcześniejszych ERC, jednak ich status zawodowy nie pozwala na rywalizację z młodszymi kolegami.

Ciekawostką jest fakt, iż zwycięska maszyna skonstruowana przez studentów weźmie udział w misji symulacyjnej realizowanej przez Austriackie Forum Kosmiczne na Półwyspie Arabskim w 2020 roku. Zawody jednak to nie wszystko – organizatorzy zaplanowali rozmaite warsztaty i pokazy związane z najnowszymi technologiami kosmicznymi.

ERC 2018 odbędzie się pod patronatem honorowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Cyfryzacji, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Polskiej Agencji Kosmicznej.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
pap

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :