Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu » zamknij
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-08-10   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10

Łucznik inwestuje

Łucznik inwestuje
Łucznik inwestuje

Fabryka Broni „Łucznik" podpisała umowę kredytową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Pożyczka w kwocie 81,4 milionów złotych oraz wkład własny w wysokości 9 milionów złotych pozwolą na modernizację parku maszynowego i zakup 70 nowoczesnych maszyn i urządzeń. Gwarantem kredytu jest Polska Grupa Zbrojeniowa.

Kwota inwestycji jest relatywnie wysoka, choćby ze względu na koszt, jaki spółka poniosła, budując nową siedzibę w Wólce Klwateckiej. Zaledwie kilka lat temu polska firma zbrojeniowa wyłożyła na ten cel 100 milionów złotych.

Powodem rozbudowy parku maszynowego jest uruchomienie nowej produkcji dla wojska, służb mundurowych oraz na eksport. Zakup maszyn zbiega się z planowanym wdrożeniem do produkcji karabinka MSBS i pistoletu PR-15.

Większość maszyn zostanie dostarczona od IV kwartału tego do III kwartału przyszłego roku. Spłata zaciągniętego kredytu nie jest obarczona ryzykiem ze względu na optymistyczne perspektywy produkcyjne. W ubiegłym roku Fabryka Broni „Łucznik" wykazała 100 milionów złotych przychodu.

(rr)

Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
Źródło:
echodnia

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe