Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-03-01  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-03-02
Najlepsze przedsięwzięcia i postaci, które kształtują polską gospodarkę wyróżnione tytułami
Ilustracja nadesłana (imagopr)
Ilustracja nadesłana (imagopr)

Dynamiczni inwestorzy, odważni innowatorzy dający rozwojowy impuls polskiej gospodarce, sprawna i skuteczna administracja, ale także ważne dla polskiej gospodarki indywidualności – to laureaci tytułów „Ten, który zmienia polski przemysł". Gala wręczenia nagród zwieńczyła XIX Forum Zmieniamy Polski Przemysł, jedną z najważniejszych debat publicznych o przyszłości polskiej gospodarki (27 lutego br., Warszawa).

Ideą projektu jest nagradzanie najlepszych praktyk, będących motorem pozytywnych procesów w polskim przemyśle i gospodarce. Wyróżnienia za konkretne działania, dokonania i biznesowe przedsięwzięcia przyznawana są od blisko 20 lat.

– Tegoroczni laureaci to ludzie i zespoły menedżerskie wskazujący poprzez swoją działalność na to, co dla nas ważne. Są wśród nich stabilni inwestorzy zagraniczni dający rozwojowy impuls polskiej gospodarce, zaświadczający w praktyce, jak ważna jest nasza obecność w Unii Europejskiej. Są polscy przedsiębiorcy – działający w wielkiej skali i ci mniejsi, innowacyjni. Mamy wśród laureatów także polityków i przedstawicieli sektora państwowego, którzy wspierają rozwój gospodarki działaniami i programami w długiej strategicznej perspektywie – mówił na gali wręczenia nagród Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.

Tytułem „Tego, który zmienia polski przemysł" wyróżniono:

3M w Polsce

Jeden z największych amerykańskich inwestorów w Polsce, który zarówno w sferze oferowanych innowacyjnych rozwiązań, jak też standardów produkcji – m. in. w nowoczesnym centrum produkcyjnym Superhub we Wrocławiu – realizuje politykę uwzględniającą cele zrównoważonego rozwoju. Firma 3M jest obecna w Polsce od 25 lat. Wśród pięciu polskich lokalizacji amerykańskiego potentata są zakłady produkcyjne, centrum naukowo-badawcze oraz Centrum Innowacji. Dotychczas firma zainwestowała w Polsce ponad 500 mln dolarów, zatrudnia ponad 3 tys. osób. Tak zwany Superhub we Wrocławiu to największe w Europie centrum produkcyjne 3M. Tu wytwarza się innowacyjne produkty dla sektora medycznego, automotive, dla przemysłu lotniczego, ale też spożywczego czy środków ochrony osobistej. 85 proc. wrocławskiej produkcji kieruje się na eksport.

3M intensywnie inwestuje w automatyzację w celu poprawy produktywności i ergonomii pracy. Firma zapowiada konsekwentny wzrost inwestycji i zwiększenie zatrudnienia. Dynamicznym inwestycjom w centrum produkcyjne towarzyszy współpraca z polskimi ośrodkami akademickimi. Działalność 3M wpływa na podwyższanie standardów produkcji oraz rozwój sektora R&D dla przemysłu. Inwestycje 3M w Polsce to przedsięwzięcia z wysoką „wartością dodaną". Dla 3M relatywnie tania siła robocza nie jest argumentem przesądzającym o inwestowaniu w naszym kraju. Obok dobrej lokalizacji, 3M wskazuje na dostęp do kadry inżynierskiej i coraz bogatsze doświadczenia w produkcji w Polsce.

Tytuł z rąk Jerzego Kwiecińskiego, ministra inwestycji i rozwoju, odebrał Anthony Crawford, prezes 3M Manufactruing Operations in Poland.

VIGO System

Szybko rozwijająca się, aktywna na globalnym rynku polska firma, która swój sukces zbudowała na samodzielnie opracowanych i doskonalonych nowoczesnych technologiach, stając się w swojej dziedzinie światowym liderem.

Vigo System, firma z 30-letnią tradycją, przoduje w produkcji supernowoczesnych, niechłodzonych, fotonowych detektorów podczerwieni. Potwierdzeniem zaawansowania technologicznego Vigo System oraz pozycji firmy na światowym rynku jest zastosowanie detektorów podczerwieni w łaziku marsjańskim Curiosity. Detektory spółki zostały również wykorzystane przez Europejską Agencję Kosmiczną w ramach misji ExoMars.

Vigo System jest obecny na 60 rynkach na sześciu kontynentach, a skala i dynamika jego działalności znajduje odzwierciedlenie w publikowanych przez giełdową spółkę danych. Już z końcem września firma uczyniła rok 2018 rokiem rekordowych wyników finansowych. Dziewięć miesięcy minionego roku Vigo System zamknęło z 28,2 mln zł przychodów i 10,6 mln zł zysku netto, na każdym z poziomów przebijając wyniki za cały 2017 r. Strategia Vigo System stanowi odpowiedź na zachodzące na globalnym rynku zmiany. Rozwiązania fotoniczne stają się w nowoczesnej gospodarce coraz bardziej powszechne - przy produkcji elektroniki użytkowej, w procesach wytwórczych spod znaku Przemysłu 4.0 czy w nowoczesnej medycynie. Vigo inwestuje w sektor badawczo-rozwojowy, by jako lider antycypować zmiany.

Tytuł odebrał Adam Piotrowski, prezes VIGO System. Nagrodę wręczył Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

ING Bank Śląski

Wyróżnienie za kompleksowe i podporządkowane długiej perspektywie działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, mające wpływ także na strategie partnerów i zachowania klientów.

ING Bank Śląski angażuje się w życie całej polskiej gospodarki, postrzega swój biznes w szerokim i długofalowym kontekście, nie lekceważy spraw istotnych społecznie, współpracuje z partnerami i komunikuje o swoich działaniach wedle najlepszych standardów. Ostatnio podjął współpracę w dziedzinie elektromobilności i efektywności energetycznej z jednym z największych europejskich koncernów energetycznych. Swą rolę ING widzi jako „wczesne ostrzeganie" - wysyłanie do tych, którzy działają w obszarach wpływających na środowisko, sygnałów o trendach, jakie należy uwzględnić, modyfikując biznesowe strategie - po to, by ich ignorowanie nie odbiło się w przyszłości na kondycji i pozycji firmy.

ING wspiera klientów i partnerów w działaniach na rzecz środowiska, w ich transformacji energetycznej, w przechodzeniu na działalność niskoemisyjną. Pomaga zmieniać modele działania na bardziej zrównoważone, nie unikając ekonomicznych zachęt dla tych, którzy wchodzą na ścieżkę dochodzenia do „zielonych indeksów". Ważnym elementem otwartej, skierowanej na współpracę postawy banku są planowo rozwijane relacje z najmłodszą, innowacyjną przedsiębiorczością - w tym ze start-upami, których produkty pozostają w związku z ideą zrównoważonego rozwoju.

Tytuł odebrał Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego. Nagrodę wręczył Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego.

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
Imago Public Relations
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także