Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
 • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-02-08   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-02-08

Niemcy mierzą się z cyfryzacją

fot. Pexels.com
fot. Pexels.com

Niemiecki rynek mierzy się obecnie z problemem znalezienia odpowiednich kandydatów do pracy. Według badań przeprowadzonych przez niemieckie stowarzyszenie Bitkom już za pięć lat sytuacja może się diametralnie zmienić w związku z tym, że z niemieckiego rynku pracy zniknie 3,4 miliona miejsc pracy w efekcie przejmowania obowiązków przez roboty i algorytmy sztucznej inteligencji.

Bitkom uważa, że w ciągu następnych 15 lat sektor teleinformatyki skurczy się o 90% i zostanie w nim miejsce jedynie dla 20 tysięcy pracowników. Kolejnymi branżami, które będą musiały zmierzyć się z cyfryzacją mają być bankowość i ubezpieczenia. Prezes stowarzyszenia uważa, że w związku z nadchodzącymi zmianami niemiecki rząd powinien rozważyć wprowadzenie dochodu podstawowego.

Innego zdania są badacze z Mannheim, którzy uważają, że cyfryzacją zagrożone są wyłącznie wąsko wyspecjalizowane zadania, a nie posady. Ich zdaniem wzrost efektywności i rentowności firm, który jest efektem automatyzacji może skłonić przedsiębiorców do zwiększania zatrudnienia w innych obszarach.

(rr)

Kategoria wiadomości:
Raporty rynkowe
Źródło:
bankier.pl

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
 • A-optymista
  (niezalogowany)

  Odległa przyszłość..... Jednak biorąc pod uwagę czynniki demograficzne, jest to krok w dobrym kierunku, chyba, że postawimy na efekty wzrostu populacji w Chinach, Afryce, Indiach i innych krajach azjatyckich. Europejczykom pozostanie więc konieczność powolnego wymierania, a innym nacjom kolonizacja naszych ziem.

  Dodano:
  2018-02-14 17:21
  Ocena:
  0
  Wybierz ocenę:
  Pozytywna
  Negatywna
Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe