Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2018-06-29  |  Ostatnia aktualizacja: 2018-06-29
Nowa przemysłowa kamera termowizyjna
Ilustracja nadesłana (MEPAX )
Ilustracja nadesłana (MEPAX )

Firma Fluke Process Instruments przedstawia nową linię kamer termowizyjnych ze zintegrowanymi kamerami na pasmo widzialne. Są to urządzenia stacjonarne, umożliwiające ciągłe monitorowanie temperatury w zakresie od -10°C do 1200°C.

Opracowane pod kątem wymogów współczesnej automatyki przemysłowej, nowe kamery umożliwiają strumieniową transmisję obrazów po łączu GigE oraz oferują funkcje alarmów automatycznych, analizy i archiwizacji danych. Istnieje możliwość łączenia obrazów z wielu kamer do podglądu i analizy. Dostępne są różne warianty wymiennych soczewek, w tym szerokokątnych. Zakres zastosowań obejmuje hartowanie pod prasą, testowanie hamulców, wyoblanie oraz monitorowanie temperatury pieców do prażenia, pieców do spopielania i boilerów. Obraz może być rejestrowany z szybkością 9 lub 60 fps. Obecnie nowa seria obejmuje dwa modele o rozdzielczości 320 x 240 i 640 x 480 pikseli, a wkrótce producent zapowiada pojawienie się kolejnych. Kamery można konfigurować i kontrolować przez Internet. Zawierają one zmotoryzowany mechanizm regulacji ostrości. Obrazy termowizyjne i w paśmie widzialnym mogą być nakładane w celu łatwej regulacji kamery. Użytkownicy mogą ustawiać wartości emisyjności i warunki alarmów niezależnie dla różnych obszarów w polu widzenia kamery.

Dzięki wbudowanym soczewkom, standardowe kamery TV40 nie zawierają zewnętrznych części ruchomych. Zamykane w aluminiowych obudowach o stopniu ochrony IP67, są odporne na temperatury otoczenia do 50°C w wersji standardowej oraz do 200°C po zamontowaniu dodatkowej obudowy chłodzącej.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.flukeprocessinstruments.com.

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
MEPAX
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także