Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-05-16   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16

Nowy wymiar wyłącznika kablowego

Nowy wymiar wyłącznika kablowego
Nowy wymiar wyłącznika kablowego

Firma Rockwell Automation twierdzi, że opracowała pierwszy na świecie kablowy wyłącznik bezpieczeństwa, który wykorzystuje technologię mikroprocesorową do monitorowania i kompensacji rozszerzalności cieplnej i zwisu liny.

Opatentowany system monitorowania wykorzystany w nowym wyłączniku Allen-Bradley Guardmaster Lifeline 5 automatycznie kompensuje rozszerzalność cieplną i jej naturalne ugięcie.

- Z racji, iż Guardmaster Lifeline 5 jest wyłącznikiem półprzewodnikowym jest odporny na zużycie mechaniczne, które często kojarzone jest z tradycyjnymi łącznikami - powiedział Steve Tambeau, kierownik produktu firmy Rockwell - Oznacza to wydłużenie jego czasu pracy i zapewnienie bardziej niezawodnych funkcji bezpieczeństwa w dłuższym cyklu życia.

Nowy przełącznik zapewnia stały dostęp do funkcji E-STOP, co pozwala operatorom uniknąć niebezpieczeństwa maszyn poprzez proste pociągnięcie kabla. Wskaźniki LED pomagają natomiast inżynierom na precyzyjną regulację napięcia wstępnego, jednocześnie wskazując stan styków i realizując diagnostykę urządzenia podczas normalnej pracy.

Wyłącznik jest dostępny w obudowach ze stali nierdzewnej lub odlewanego ciśnieniowo aluminium w klasach IP66 oraz IP67. W obudowie opcjonalnie może zostać zabudowany tradycyjny przycisk E-STOP.

(rr)

Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
Źródło:
drivesncontrols

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe