Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-01-10   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-01-10

Pianista z AGH

Pianista z AGH, © AGH
Pianista z AGH, © AGH

Staszek. Tak student z krakowskiego Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej na AGH, Wojciech Świtała nazwał robota, którego zaprogramował w ramach pracy inżynierskiej. Maszyna potrafi samodzielnie zagrać na klawiszach dowolny utwór muzyczny.

Adept automatyki i robotyki ukończył II stopień szkoły muzycznej, a praca dyplomowa pozwoliła mu połaczyć jego pasje. Wykorzystał do tego celu robota przemysłowego Mitsubishi RV-2F-D. Konstrukcja jest połączona z komputerem, na którym uruchamiany jest program do obsługi z interfejsem, który imituje instrument, na którym będzie grał robot. Melodia może zostać zapamiętana przez maszynę. Do gry służy jej specjalnie zaprojektowany efektor, a dodatkowe umiejętności, w które wyposażył ją uczeń to uderzenie w talerz perkusyjny oraz ruch imitujący ukłon.

Na wideo zamieszczonym na profilu facebook'owym AGH można zobaczyć wspólne wykonanie kolędy, które stało się niezwykle popularne w ostatnim czasie.

(rr)

Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
Źródło:
naszemiasto

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe