Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu » zamknij
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2018-01-31   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-01-31
Platforma ActiveCockpit w Fabryce Roku 2017
 Interaktywna platforma komunikacji ActiveCockpit
Interaktywna platforma komunikacji ActiveCockpit

Fabryka układów hamulcowych Bosch otrzymała tytuł „Fabryka Roku 2017" w kategorii „IT dla Przemysłu" w konkursie organizowanym już po raz 6. przez wydawnictwo Trade Media International oraz magazyny „Inżynieria i Utrzymanie Ruchu" i „Control Engineering Polska". Jury doceniło rozwiązania z obszaru Przemysłu 4.0, które zostały już wdrożone w fabryce w Mirkowie. Jednym z nich jest interaktywna platforma komunikacji Active Cockpit firmy Bosch Rexroth.
Nowoczesne rozwiązania dla przemysłu motoryzacyjnego
Fabryka firmy Robert Bosch Sp. z o.o., zlokalizowana w Mirkowie, niedaleko Wrocławia, produkuje zespoły mocy hamowania oraz podzespoły do układów hamulcowych dla przemysłu motoryzacyjnego. Zakład dostarcza klientom szeroką gamę produktów najwyższej jakości, które wyznaczają nowe standardy i umożliwiają zwiększenie bezpieczeństwa ruchu na drogach. Zespoły mocy hamowania wytwarzane w fabryce Bosch we Wrocławiu są dostarczane do większości globalnych producentów samochodów.

ActiveCockpit – wsparcie nadzoru nad produkcją
Fabryka w Mirkowie buduje kompetencje w zakresie nowych technologii. Mając na uwadze kierunek rozwoju przemysłu stosuje w praktyce aktualną wiedzę w zakresie montażu zaawansowanych układów elektronicznych, mechatroniki i rozwiązań Przemysłu 4.0 (Industry 4.0). Nowoczesna fabryka to także nowoczesne rozwiązania w zakresie nadzoru nad produkcją. W tym obszarze w fabryce wykorzystywana jest interaktywna platforma komunikacji ActiveCockpit, która pozwala na wizualizację danych produkcyjnych on-line pochodzących z różnych źródeł.

ActiveCockpit łączy aplikacje świata IT, takie jak planowanie i realizację produkcji, zarządzanie danymi dotyczącymi jakości i e-mailing, z funkcjami oprogramowania maszyn i instalacji przemysłowych. Właściwa informacja wykorzystywana jako podstawa do podejmowania decyzji i optymalizacji procesów na poszczególnych etapach produkcji dostępna jest z jednego źródła. Zakres i szczegółowość prezentowanych danych można dostosować i spersonalizować w zależności od ich odbiorcy. Pozwala to na użytkowanie systemu przez pracowników zmianowych na dużych monitorach zamontowanych w hali produkcyjnej, jak również przez kierownictwo niższego i wyższego szczebla na urządzeniach mobilnych lub komputerach bezpośrednio zainstalowanych na ich stanowiskach pracy.

Fabryka Roku 2017, czyli najlepsi z najlepszych w przemyśle
Dzięki rozwiązaniom i4.0 fabryka w Mirkowie została uhonorowana w kategorii „IT dla przemysłu". Co istotne, w tej kategorii liczył się sukces we wdrażaniu infrastruktury informatycznej oraz uzyskanie znaczącego zwrotu z inwestycji w takie projekty.

Więcej informacji na stronie: www.fabrykaroku.pl

Kategoria komunikatu:

Nagrody i wyróżnienia

Dodał:
Bosch Rexroth Sp. z o.o.