Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
 • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-05-15   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-15

Polska ofensywa przeciwko dronom

Polska ofensywa przeciwko dronom
Polska ofensywa przeciwko dronom

Polska firma Advanced Protection Systems opracowała system, który wykryje nadlatującego drona i nie pozwoli mu dostać się na chroniony teren. SafeSky swoim zasięgiem obejmie nawet kilometrowy obszar.

Coraz prężniej rozwijająca się technologia sprzyja także rozwojowi dronów, dzięki czemu w ostatnich latach przeszły one wiele ulepszeń. Niestety stają się one przedmiotem użytku terrorystów, służb wywiadowczych, hakerów, handlarzy narkotyków. Z tego względu niezwykle istotną staje się kwestia ochrony przed skutkami wykorzystania ich w złej wierze.

Polski system, który chce sprostać temu wyzwaniu to SafeSky. Pozwala on wykrywać drona z odległości kilometra dzięki czterem czujnikom różnego typu. Oprócz kamery, macierzy akustycznej oraz radaru polscy inżynierowie wyposażyli go w detektory sygnałów transmitowanych pomiędzy dronem a jego operatorem. To właśnie dzięki nim można później zmusić intruza do opuszczenia chronionej strefy lub powrotu do miejsca startu.

Z tego typu rozwiązania mogą skorzystać lotniska, rafinerie, duże zakłady chemiczne, obiekty rządowe, bazy wojskowe oraz prywatni klienci. Zostało ono sfinansowane w dużej mierze przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a niedawno zaprezentowano je na tegorocznych targach Hannover Messe 2017.

(rr)

Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
Źródło:
pap

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
 • Pawel
  (niezalogowany)

  Roman, to że masz inne zdanie nie upoważnia Cię do wyzywania mnie od debili. Wykształcenie to na pewno coś co nas różni, w Twoim widać braki. Ciekawe jak można stwierdzić na odległość, że dron jest używany do przestępstwa jeżeli leci kilometr od chronionego obiektu. Co upoważnia ochronę takiego obiektu do spowodowania jego katastrofy ? Jeżeli nie znajduje się w strefie zakazu lotów, to działania przeciwko niemu są nielegalne. Jakbyś zbudował drona własnoręcznie, wkładając w niego wiele tygodni pracy i niemało pieniędzy to byś zrozumiał o czym piszę.

  Dodano:
  2017-06-18 19:07
  Ocena:
  0
  Wybierz ocenę:
  Pozytywna
  Negatywna
 • Roman
  (niezalogowany)

  Pawełku Ty albo debil jesteś albo mało wykształcony. Jeżeli używasz roweru do przestępstwa to rower jako narzędzie podlega konfiskacie i tak samo jest z innymi narzędziami przestępstwa. Pozdrawiam i życzę podjęcia kształcenia.

  Dodano:
  2017-05-18 07:39
  Ocena:
  0
  Wybierz ocenę:
  Pozytywna
  Negatywna
 • Pawel
  (niezalogowany)

  Dopóki latanie dronem jest legalne, to takie odstraszanie jest nielegalne. To tak, jakby przeganiać rowerzystów z publicznych terenów. O ile się nie mylę, to niebo powyżej 50m jest publiczne, anie należy do firmy, która jest "pod spodem". Ciekawe, czy latających na motolotniach też będą przeganiać. Jeżeli miałbym drona za kilka tysięcy, i spowodowaliby jego uszkodzenie taką działalnością, na pewno żądałbym odszkodowania. To straszenie terroryzmem spowoduje niedługo, że nie będzie można wychodzić z domu bez przeszukania i przepustki.

  Dodano:
  2017-05-17 14:36
  Ocena:
  0
  Wybierz ocenę:
  Pozytywna
  Negatywna
 • RealLife
  (niezalogowany)

  A nie wystarczyłoby w krzakach z "suszarką" się na nie przyczaić?

  Dodano:
  2017-05-17 12:47
  Ocena:
  0
  Wybierz ocenę:
  Pozytywna
  Negatywna
 • laczek
  (niezalogowany)

  typowe, tradycyjne polskie nazwy : Advanced Protection Systems i Safesky ;-)

  Dodano:
  2017-05-17 12:17
  Ocena:
  0
  Wybierz ocenę:
  Pozytywna
  Negatywna
Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe