Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-10-10   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-10

Prognozy dla rynku robotyki przemysłowej

Prognozy dla rynku robotyki przemysłowej
Prognozy dla rynku robotyki przemysłowej

International Federation of Robotics (IFR) poinformowało, że w zeszłym roku na całym świecie sprzedano 294 tysiące robotów przemysłowych. Na lata 2017-2022 analitycy prognozują średni wzrost sprzedaży na poziomie 37,8%. Dynamika dotyczy nie tylko rynku przemysłowego, ale również robotów przeznaczonych do użytku osobistego i domowego.

Według danych przedstawionych w World Robotics Report 2016 do końca 2019 roku do fabryk na całym świecie trafi ponad 1,4 miliona manipulatorów i innego rodzaju robotów. Sumaryczna liczba zainstalowanych jednostek sięgnie zaś wtedy 2,6 miliona sztuk.

Za postępującą automatyzację w dużej mierze odpowiada Unia Europejska. 14 z 22 krajów wspólnoty może pochwalić się zagęszczeniem robotów wyższym od światowej średniej. Europejskimi rekordzistami w kontekście nowych instalacji są Polska oraz Czechy.

Najbardziej zrobotyzowanym krajem świata pozostaje Korea Południowa. Tuż za nią znajdują się Singapur, Japonia, Niemcy oraz Szwecja. Największych wzrostów w najbliższych latach IFR spodziewa się natomiast w Chinach.

(rr)

Kategoria wiadomości:
Raporty rynkowe
Źródło:
forbes

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe