Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu » zamknij
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-05-10   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-05-10
Przemysł stawia na 5G
Przemysł stawia na 5G

Niemiecka elektrotechniczna organizacja handlowa ZVEI utworzyła grupę roboczą złożoną z firm i organizacji, aby pomóc we wdrożeniu sieci 5G w produkcji przemysłowej.

Inicjatywa 5G Alliance for Connected Industries and Automation (5G-ACIA) skupia 26 organizacji ze świata automatyki oraz IT, w tym firmy: Beckhoff, Bosch, Deutsche Telekom, Endress+Hauser, Ericsson, Festo, Fraunhofer, Harting, Hirschmann, Huawei, Infineon, Intel, Mitsubishi, Nokia, Pepperl+Fuchs, Phoenix Contact, Siemens, Trumpf, Vodaphone, Weidmüller oraz Yokogawa.

5G-ACIA przyczyni się do standaryzacji i utworzenia regulacji związanych z technologią 5G, a także zidentyfikuje i przeanalizuje jej możliwe zastosowania. Przewodniczący grupy, doktor Andreas Müller reprezentujący Boscha przewiduje, że 5G stanie się centralnym systemem nerwowym fabryki przyszłości i będzie miało ogromny wpływ na produkcję przemysłową. JEgo zdaniem 5G-ACIA po raz pierwszy łączy wszystkich liczących się producentów z całego świata. Dzięki temu możliwa jest praca w zgodzie i jednym celu, uwzględniającym interesy nie własne, lecz przemysłu.

5G zapewnia szybką sieć bezprzewodową - z szybkością transmisji dochodzącą do 20 Gb/s. Będzie ona odpowiednia dla krytycznych aplikacji przemysłowych, obsługując do miliona podłączonych urządzeń znajdujących się w obrębie kilometra kwadratowego, działając przy tym z opóźnieniem na poziomie 1-10ms.

Korzystając z 5G, można szybciej wdrożyć założenia Przemysłu 4.0 i przenieść go na kolejny poziom rozwoju. Według ZVEI technologia zapewnie wcześniej niemożliwy do zrealizowania stopień elastyczności, wszechstronności i mobilności w produkcji przemysłowej.

5G-ACIA zdążyła już opublikować białą księgę zatytułowaną „5G for Connected Industries and Automation", w której przedstawiono przegląd zagadnienia i cele, jakie stawia przed sobą organizacja.

(rr

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
drivesncontrols

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :