Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu » zamknij
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-08-09   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09

Rozwój współpracy Toyoty i Mazdy

Rozwój współpracy Toyoty i Mazdy
Rozwój współpracy Toyoty i Mazdy

Toyota i Mazda podpisały umowę o partnerstwie biznesowym i kapitałowym. Pozwoli ono na prowadzenie badań w pięciu ważnych dla obu firm obszarach. Finalizacja porozumienia nastąpiła po dwóch latach rozmów.

Wspomniane pola do współpracy obejmą utworzenie przedsiębiorstwa joint-venture, które będzie produkowało pojazdy w Stanach Zjednoczonych, rozwój na gruncie technologii pojazdów elektrycznych i technologii sieciowej komunikacji samochodów, badania w dziedzinie zaawansowanych technologii bezpieczeństwa oraz poszerzanie listy produktów komplementarnych.

Kapitałowy aspekt umowy gwarantuje obu firmom niezależność i równość. W jej ramach firmy nabędą swoje akcje o tej samej wartości.

Początki współpracy japońskich potentatów sięgają 13 maja 2015 roku, kiedy to firmy podpisały umowę o rozwijaniu partnerstwa. W dłuższej perspektywie spółki budować będą korzystny model pracy nad wspólnymi projektami z poszanowaniem autonomii Toyoty i Mazdy.

(rr)

Kategoria wiadomości:
Z życia branży
Źródło:
autoświat

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe