Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu » zamknij
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-07-08   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-07-08
Rynek sensorów 3D
fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

Zgodnie z nowym raportem MarketsAndMarkets  „3D Sensors Market by Type (Image, Position, Accelerometer, Acoustic), Technology (Stereo Vision, Structured Light, Time-of-Flight, Ultrasound), Application, and Geography - Global Trend & Forecast to 2022" rynek czujników 3D ma osiągnąć wartość 5,46 miliardów dolarów do 2022 roku. W tym okresie średni roczny wzrost wyniesie 26,5%.

Główne czynniki napędzające dynamikę rynku to rosnące zapotrzebowanie na urządzenia z obsługą 3D w elektronice użytkowej, rosnący poziom integracji komponentów optycznych i elektronicznych, wykorzystanie technologii wykrywania w grach i rosnące wymagania systemów bezpieczeństwa i nadzoru.

Oczekuje się, że największy rozwój sektor odnotuje w kontekście wykorzystania w ramach technologii TOF (time-of-flight). Okazuje się, że równie dobrze na wzrost wpłynie wykorzystanie czujników 3D w elektronice użytkowej. Dodatkowe możliwości, takie jak rzeczywistość wirtualna i wykrywanie ruchu pozwoliły z kolei na ekspansję technologii w obszarze gier i rozrywki.

Czujniki 3D są coraz częściej wykorzystywane szczególnie w Ameryce Północnej ze względu na rosnące zapotrzebowanie na efektywne i wydajne przetwarzanie w zakresie obrazowania trójwymiarowego. Zwiększenie zainteresowania firm wdrażaniem czujników 3D w różnych aplikacjach oraz bieżące badania i rozwój umożliwiły ich wzrost w tym obszarze.

Do najważniejszych producentów czujników 3D należy zaliczyć ASUSTeK Computer, Cognex, Infineon Technologies, Intel, IFM Electronic, LMI Technologies, Microchip Technology, Microsoft, Occipital, OmniVision Technologies, PMD Technologies, Qualcomm Technologies oraz SoftKinetic.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Raporty rynkowe

Źródło:
marketsandmarkets

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :