Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu » zamknij
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-12-06   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-12-06
Samodoskonalenie się sztucznej inteligencji
Samodoskonalenie się sztucznej inteligencji
Samodoskonalenie się sztucznej inteligencji

W maju tego roku Google Brain zaprezentowało bota SI o nazwie AutoML, zdolnego do tworzenia innych algorytmów sztucznej inteligencji. Firma poinformowała właśnie, że robot stworzył algorytm rozpoznający obiekty na klipach wideo, który jest bardziej precyzyjny niż jakikolwiek inny zbudowany przez człowieka.

Algorytm NASNet w czasie testów rozpoznawał je z dokładnością 82,7%, w bezpośredniej rywalizacji pokonując ludzkie algorytmy o 1,2 punktu procentowego. Sztuczna inteligencja stworzona przez AutoML jest w stanie wykrywać samochody, sygnalizację świetlną, torebki i wiele innych obiektów. Naukowcy stojący za budową bota mają nadzieję, że to dopiero początek drogi rozwoju automatycznego rozpoznawania obiektów.

Konstruowanie SI tworzącej kolejne – doskonalsze sztuczne inteligencje w naturalny sposób budzi wątpliwości etyczne. Znany futurysta Google'a, Ray Kurzweil podkreśla, że w ogólnym rozrachunku nowa forma inteligencji przysłuży się ludzkości, lecz należy dostrzec niebezpieczeństwa z nią związane, przed którymi w najbliższym czasie musimy nauczyć się bronić.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
kopalniawiedzy

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :