Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-02-03  |  Ostatnia aktualizacja: 2020-02-03
Siemens eksperymentuje z azotkiem galu
fot. pixabay
fot. pixabay

Firma Siemens zastosowała technologię półprzewodników mocy opartą na azotku galu (GaN) w budowie nowej gamy serwonapędów zasilanych bardzo niskim napięciem. Niemiecki gigant zaprezentował ją podczas niedawnej wystawy SPS w Niemczech.

Seria Simatic Micro-Drive przeznaczona jest do sterowania silnikami EC (komutowanymi elektronicznie) o mocy wyjściowej od 11 W do 1000 W i napięciu zasilania od 24 V do 48 V. Czterokwadrantowe napędy z wbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa mogą być używane ze zintegrowanym chopperem.

- Dzięki urządzeniom opartym o azotek gazu możemy zwiększyć wydajność napędów - powiedział Christian Neugebauer, menedżer produktu Micro-Drive - Dzięki tej technologii napędy Siemens mogą przejść na wyższą częstotliwość, co umożliwia szybsze czasy reakcji silników w porównaniu z wysokonapięciowymi układami napędowymi.

Elementy półprzewodnikowe z azotku galu wykorzystane w produktach Siemensa dostarczane są przez kanadyjskiego specjalistę od półprzewodników, GaN Systems będącego światowym liderem w tej dziedzinie.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
drivesncontrols
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także