Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-04-11   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-04-11
Uniwersalne cewki od Rockwella
fot. Pexels.com
fot. Pexels.com

Rockwell Automation zaprezentowało nowe rodziny styczników Nema oraz IEC, które mają pomóc producentom maszyn projektować mniejsze i bardziej energooszczędne szafy sterujące. Styczniki Allen-Bradley Bulletin 300 Nema i Bulletin 100-E IEC są przeznaczone do aplikacji wysokoprądowych. Zastępują one wcześniejsze styczniki Allen-Bradley Bulletin 100D IEC i Nema, które były przeznaczone do zastosowań powyżej 100A.

Tradycyjnie styczniki regulują obciążenia elektryczne w obsłudze silników, wentylatorów czy pomp. Są jednak coraz częściej stosowane w bardziej niezawodnych aplikacjach do sterowania bypassami i obciążeniami rezystancyjnymi. Aby temu sprostać, nowe styczniki posiadają uniwersalną cewkę dającą ich użytkownikom większą elastyczność przy sterowaniu wieloma poziomami i rodzajami napięć. Posiadają również człon przeciążeniowy przeznaczony do ochrony sterowanych urządzeń.

Nowe styczniki mogą być sterowane napięciem stałym lub zmiennym w zakresie od 24 do 500V. Cewki są ponadto o wiele bardziej energooszczędne od wykorzystywanych w poprzednich konstrukcjach. Aparatura jest także znacznie bardziej kompaktowa w porównaniu do zastępowanych rodzin. Nowe styczniki IEC zajmują o 25% mniej miejsca, natomiast styczniki Nema są o 45% mniejsze.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
drivesncontrols

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :