Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-03-11   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-03-27
Valeo stawia na studentów
Valeo stawia na studentów

Valeo po raz piąty organizuje światowy konkurs Valeo Innovation Challenge, dając studentom szansę na rozwój własnego start-upu i innowacyjnych pomysłów.

Do rywalizacji mogą stanąć zespoły złożone z dwóch od pięciu osób, i w które można włączyć nadzorującego projekt nauczyciela akademickiego. Jej celem jest natomiast opracowanie innowacyjnego rozwiązania z zakresu elektryfikacji pojazdów, technologii autonomicznych samochodów lub mobilności cyfrowej.

Dotychczas chęć udziału w konkursie wyraziło 650 zespołów z 72 krajów. Rejestracja możliwa jest do 30 marca na stronie przedsięwzięcia.

W pierwszym etapie, oprócz samego projektu, studenci proszeni będą o przygotowanie modelu biznesowego przyszłego start-upu. W obu przypadkach mogą liczyć na wsparcie specjalistów – odpowiednio z branży motoryzacyjnej i biznesu.

Do finału konkursu trafi dziewięć zespołów, które zaprezentują swoje innowacje w Paryżu już jesienią tego roku. Każdy z nich będzie mógł unaocznić efekty swojej pracy przed oceniającym ją jury. W jego skład wejdą liderzy branży technologicznej i biznesu oraz przedstawiciele Valeo.

Na nagrody mogą liczyć trzy wybrane ekipy. Studenci podzielą się sumą dwustu tysięcy euro i dostaną szansę na realizację własnego biznesu, w którym 5% udziałów należeć będzie do Valeo.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
pap

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :