Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2017-12-04  |  Ostatnia aktualizacja: 2017-12-04
WABCO Polska dzieli się wiedzą z inżynierami

WABCO, lider innowacji i globalny dostawca technologii poprawiających bezpieczeństwo, efektywność i komunikację pojazdów ciężarowych, organizuje kolejne spotkanie dla inżynierów pod hasłem WABCO4Designers. Będzie to okazja, aby skorzystać z wiedzy i know-how światowego lidera branży oraz poznać rolę konstruktora. Spotkanie jest otwarte i bezpłatne. Odbędzie się 12 grudnia 2017 roku o godz. 17.00 w siedzibie firmy przy ul. Ostrowskiego 34 we Wrocławiu. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc należy wcześniej zgłosić chęć udziału.

Autonomiczne pojazdy, zaawansowane technologie prototypowania takie jak np. druk 3D, czy też dynamiczny rozwój robotyki – to tylko niektóre innowacje, które nie pojawiłyby się na rynku bez zaangażowania zaawansowanej myśli inżynieryjnej. Na rewolucję technologiczną olbrzymi wpływ mają kwalifikacje i umiejętności inżynierów. W dziedzinie motoryzacji pionierem wielu przełomowych technologii dla pojazdów ciężarowych jest WABCO, które pełni także rolę inkubatora talentów wielu inżynierów.

Spotkanie WABCO4Designers adresowane jest do inżynierów, którzy mają już doświadczenie w procesach projektowania produktów. Będzie ono atrakcyjne dla konstruktorów, którzy pracują w branży motoryzacyjnej, lotniczej czy AGD, a także dla tych, którzy chcą dalej rozwijać się w dziedzinie projektowania. Głównym celem spotkania jest dzielenie się wiedzą dotyczącą sposobów konstruowania produktów w branży motoryzacyjnej. Będzie to również unikalna okazja, aby zapoznać się z procesem produkcji systemów zaprojektowanych we wrocławskim Centrum Badawczo-Rozwojowym WABCO.

Innowacje w erze przemysłu 4.0

Dzięki powiązaniu działalności Centrum R&D oraz zakładu produkcyjnego, WABCO jest we Wrocławiu jedną z wiodących firm, która ma możliwość przekazać inżynierom konstruktorom tak szeroką i praktyczną wiedzę.

We wrocławskim Centrum R&D WABCO zatrudnionych jest obecnie łącznie ok. 300 inżynierów o różnej specjalizacji zawodowej. Uczestniczą oni w tworzeniu przełomowych produktów i systemów hamowania, stabilizacji jazdy, zawieszenia, automatycznych skrzyń przekładniowych oraz aerodynamiki.

Projekty i koncepcje inżynierów z Polski mają dla WABCO duże znaczenie. WABCO Polska jest obecnie ważnym węzłem globalnych zasobów WABCO, silnie wspierającym działalność w skali międzynarodowej. Wrocław jest również jednym z największych ośrodków produkcyjnych WABCO na świecie.

Od konceptu do wdrożenia produktu

W trakcie wizyty we wrocławskiej siedzibie WABCO inżynierowie zaznajomią się ze wszystkimi fazami procesu projektowania – od tworzenia konceptu, aż po wdrożenie produktu. Będą mieli okazję poznać zadania stawiane przed konstruktorami. Zwieńczeniem spotkania będzie wizyta w fabryce WABCO, w trakcie której uczestnicy obserwować będą, jak przebiega proces produkcyjny systemów zaprojektowanych przez inżynierów konstruktorów.

Swoją wiedzą w trakcie spotkania podzielą się z uczestnkami liderzy i inżynierowie WABCO Polska: Aleksander Zychla, kierownik zespołu centrum kompetencyjnego, Arkadiusz Wujec, inżynier projektu oraz Marek Smardz, inżynier konstruktor.

Tematem przewodnim prezentacji, które odbędą się w ramach  ABCO4Designers, będą: „Poziomowanie układu zawieszenia – od układu konwencjonalnego (RSV) po sterowany elektronicznie (eTASC)" oraz „Wielowymiarowość pracy konstruktora w projekcie nowego zaworu sterującego naczepą". Spotkanie zakończy się panelem dyskusyjnym.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, należy najpóźniej do 8 grudnia zadeklarować chęć uczestnictwa pod adresem: 4designers@wabco-auto.com.

O możliwości udziału w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
24/7Communication Sp. z o.o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także