Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-09-11   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-11

Windows i Linux w jednym zakładzie

Windows i Linux w jednym zakładzie
Windows i Linux w jednym zakładzie

Firma B&R wydała oprogramowanie dla swojego środowiska programistycznego, które pozwala systemom Windows lub Linux działać równolegle do głównego systemu operacyjnego w czasie rzeczywistym. Umożliwia to użytkownikom łączenie aplikacji sterujących i HMI na jednym komputerze lub wykorzystywanie jednego IPC jako serwera OPC UA i sterownika czasu rzeczywistego jednocześnie.

Oprogramowanie hypervisor zapewnia wirtualne połączenie sieciowe, które daje szansę aplikacjom na wymianę danych pomiędzy systemami operacyjnymi. Podobnie jak w przypadku konwencjonalnego interfejsu Ethernet odbywa się to za pomocą standardowych protokołów sieciowych. Zamiast przewodu mamy jednak do czynienia ze specjalnie zarezerwowanym obszarem pamięci, który nie jest przypisany do żadnego systemu operacyjnego.

Użytkownicy hypervisora konfigurują i dzielą zasoby sprzętowe w środowisku Automation Studio. Konfiguracje są definiowane oddzielnie dla każdego systemu, zapewniając tym samym elastyczność sposobu wykorzystania rejestrów. W przeciwieństwie do poprzednich systemów równoległych, które zostały dostosowane do konkretnych wersji systemu Windows, hypervisor jest niezależny od używanych systemów operacyjnych.

(rr)

Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
Źródło:
drivesncontrols

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe