Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
 • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-01-09   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-01-09

Wrocławscy studenci głodni sukcesu

Wrocławscy studenci głodni sukcesu, © Bartosz Moch
Wrocławscy studenci głodni sukcesu, © Bartosz Moch

Firma Food Robotics oparta na studentach i absolwentach Politechniki Wrocławskiej opracowała innowacyjny automat wydający gorące jedzenie. Bistrobot stanął w holu budynku D-1 na PWr przyrządza smakołyki, takie jak sajgonki, pierogi ruskie czy wołowina po syczuańsku.

Będąca prototypem maszyna przygotowuje dania w cztery minuty, a pomysł jej konstrukcji inspirowany jest potrzebami studentów. Poza oczywistą oszczędnością czasu, automat oferuje im coś, co cenią coraz bardziej – mianowicie zdrową żywność.

Zbilansowane dania wydawane przez Bistrobota opracowane zostały przez szefa kuchni krakowskiego Meating Point. Poddano je mrożeniu szokowemu, by być utrzymywanymi w temperaturze -20 stopni aż do momentu wydania. Robot podgrzewa posiłek w specjalnie przygotowanej komorze grzewczej, która pomaga zachować mu walory smakowe i świeżość.

Jak zapowiadają przedstawiciele Food Robotics, wkrótce na Politechnice Wrocławskiej ma stanąć więcej tego typu maszyn.

(rr)

Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
Źródło:
evertiq

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
 • kaz
  (niezalogowany)

  Czy taki innowacyjny. Na swój sposób może. Na świecie automaty wydające podgrzaną żywność to nic nowego. Od paru lat można nawet sobie zamówić pizze z automatu mając możliwość dowolnego dobrania dodatków.

  Dodano:
  2018-01-10 14:28
  Ocena:
  0
  Wybierz ocenę:
  Pozytywna
  Negatywna
Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe