Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-03-01   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-03-02
Złoty medal dla Koalicji 5 Frakcji
Ilustracja nadesłana (ENERIS Ochrona Środowiska)
Ilustracja nadesłana (ENERIS Ochrona Środowiska)

Koalicja 5 Frakcji – międzysektorowy projekt zainicjonawany przez CSR Consulting i ENERIS Ochrona Środowiska – otrzymał złoty medal na Targach EkoTech w Kielcach. Inicjatywa została doceniona przez jury konkursowe za innowacyjność, uniwersalność i edukacyjny charakter. To już druga nagroda przyznana inicjatywie ENERIS podczas tego branżowego wydarzenia.

Koalicja 5 Frakcji nagrodzona

27 lutego 2019 r. w Kielcach podczas XX Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami, został rozstrzygnięty konkurs dla wystawców, w ramach którego nagrodzono Koalicję 5 Frakcji – projekt CSR Consulting i ENERIS Ochrona Środowiska. Złoty medal został przyznany przez jury konkursowe przede wszystkim za innowacyjność i uniwersalność rozwiązania.

Koalicja 5 Frakcji to międzysektorowa inicjatywa firm i instytucji, które stworzyły pierwszy w Polsce jednolity, przejrzysty system piktogramów, informujący konsumenta jak postępować z odpadami opakowaniowymi. Można je umieszczać na opakowaniach produktów oraz na pojemnikach na odpady. To innowacyjne rozwiązanie ma na celu wspieranie segregacji, odzysku i recyklingu odpadów, zwłaszcza opakowaniowych.

Unikalnym elementem jest systemowe podejście proponowane przez Koalicję. System znakowania i edukacji angażuje szerokie grono różnych interesariuszy od producentów wprowadzających opakowania na rynek poprzez firmy i instytucje prowadzące programy edukacyjne aż po gminy i miasta realizujące działania informacyjne dla mieszkańców. Warto podkreślić, że pierwszym polskim miastem, które oficjalnie przystąpiło do Koalicji są Kielce, dzięki czemu na pojemnikach na odpady zostały umieszczone symbole Koalicji, spójne z dotyczas stosowanymi etykietami.

Więcej na temat inicjatywy na stronie: www.koalicja5frakcji.pl

Nagroda Targów Kielce dla ENERIS po raz drugi

Firma ENERIS bierze udział w targach branży komunalnej EkoTech już po raz czwarty, a nagrodę otrzymała dwukrotnie. W marcu 2017 r. podczas 17. edycji wydarzenia program „Segreguję – nie widzę przeszkód" został nagrodzony w konkursie dla wystawców za swoją prostotę i uniwersalność rozwiązania. Z kolei w 2016 r. wspólne stoisko edukacyjne UM Kielce i ENERIS zdobyło wyróżnienie za prowadzone działania na rzecz mieszkańców.

Zapraszamy na stoisko ENERIS i UM Kielce

Do końca trwania kieleckich targów EkoTech, można było odwiedzać połączone stoisko Urzędu Miasta Kielce i kieleckiego oddziału ENERIS Surowce, na którym odwiedzający dowiedzieli się o zasadach właściwego segregowania odpadów, wspólnych działaniach w ramach Koalicji 5 Frakcji i możliwościach współpracy.

Tegoroczne Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami odbyły się już po raz 20. Wydarzenie zrzesza branżowych przedsiębiorców, przedstawicieli samorządów i pracowników naukowych, dając im możliwość zapoznania się z najnowszym sprzętem, technologiami, ale także trendami dotyczącymi gospodarki odpadami i ochrony środowiska. Jubileuszowa edycja wydarzenia odbywa się od 27 lutego do 1 marca 2019 r.

 (gz)

Kategoria komunikatu:

Nagrody i wyróżnienia

Źródło:
ENERIS Ochrona Środowiska

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.