Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Suzhou Veichi Electric CO., Ltd.
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-04-24
Kiedy zadzwonić po serwis wózków widłowych? Sprawdź!

Wózek widłowy w Twojej pracy uległ awarii i nie wiesz co zrobić? Pojazdom kończą się przeglądy techniczne? A może planujesz dokupienie osprzętu, ale nie do końca wiesz, czy Ty lub Twoi pracownicy poradzicie sobie z montażem? Sprawdź sytuacje, w których warto skorzystać z serwisów wózków widłowych i zobacz, co możesz dzięki nim zyskać.

 

kiedy-zadzwonić-po-serwis-wózków-widłowych.jpg

 

Dla kogo serwis wózków widłowych?

Z usług serwisów wózków widłowych mogą korzystać zarówno przedsiębiorstwa, jak i prywatni właściciele wózków jezdniowych podnośnikowych. Umowę na serwisowanie jednak zawsze zobowiązany jest podpisać posiadacz urządzenia.

W serwisie wózków widłowych wykwalifikowani specjaliści zajmują się diagnozowaniem oraz naprawą wózków należących do kategorii urządzeń transportu bliskiego. W tym:

W zależności od specjalizacji, serwisy mogą zajmować się również: wózkami paletowymi (z napędem lub bez), podnośnikami teleskopowymi (koszowymi oraz nożycowymi) a także ładowarkami teleskopowymi.

Jeśli flota Twoich pojazdów jest mocno zróżnicowana, szukasz jednak serwisu, który będzie mógł nadzorować kompleksowo stan wszystkich urządzeń, warto przed podpisaniem umowy, zapytać i dowiedzieć się, czy będzie to możliwe w danym miejscu.

 

usługi-serwisowe.jpg

 

Jakie usługi obejmuje serwis wózków widłowych?

Żeby myśleć o podpisaniu umowy z serwisem wózków widłowych, warto dowiedzieć się co w ogóle oferuje tego typu serwis, i z których funkcji będzie można skorzystać. Najczęściej pracownicy serwisanci zlecane mają w ramach serwisu wózków widłowych:

  • wykonywanie, mniejszych i większych napraw, wózków widłowych,
  • dokonywanie przeglądów technicznych,
  • przygotowywanie podnośników pod kątem technicznym do rejestracji w Urzędzie Dozoru Technicznego,
  • montaż instalacji gazowych w wózkach spalinowych,
  • wymiana oraz montaż części,
  • pomoc w doborze oraz montaż dodatkowego, wymiennego osprzętu.

Ponadto serwisy wózków widłowych, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, często podejmują się wykonywania zleceń na gruntowną odnowę techniczną czy też w zakresie modernizacji sprzętów. W tym:

  • remonty silników
  • regeneracja masztów
  • regeneracja elementów hydrauliki siłowej
  • remonty kapitalne
  • przebudowy oraz zabudowy kabiny.

Jednak ostateczna oferta na prace serwisowe zależy od konkretnego serwisu, warto zatem przed podpisaniem umowy zadań pytania dotyczące nie tylko kwestii opłat, ale również zakresu przeprowadzanych prac i możliwości.

 

Mobilny serwis wózków widłowych z dojazdem na terenie całej Polski

Kolejna niezwykle atrakcyjna dla klienta usługa, która zapewnia ciągłość pracy to możliwość podstawienia wózka zastępczego na czas przeprowadzania dłuższych napraw czy też modernizacji wózków widłowych.

Opcja skorzystania z zastępczego wózka widłowego niweluje ewentualne przestoje w pracy, pozwalając zachować standardowe tempo obsługi, składowania i kompletacji ładunków. Dzięki zastępczym wózkom praca może przebiegać w standardowym rytmie, bez obaw o niedotrzymanie terminów czy nawet zepsucie się produktów, o krótkim terminie przydatności.

 

mobilny-serwis.jpg

 

Pogotowie serwisowe

Im szybsza i sprawniejsza naprawa wózków widłowych - tym lepiej dla całego przedsiębiorstwa. Kompleksowy serwis wózków widłowych oferuje nie tylko przeglądy techniczne, renowacje, wymianę części czy podstawienie do przedsiębiorstwa zastępczego urządzenia, ale także usługę określaną jako pogotowie serwisowe. Co kryje się za tą nazwą? Jest to usługa polegająca na tym, że w pełni wyposażone samochody serwisowe pojawiają się u klientów w 24 lub 48 godzin od zgłoszenia awarii, po to aby specjaliści mogli jak najszybciej usunąć usterkę.

 

Kiedy zadzwonić po serwis wózków widłowych?

Odpowiedzi na pytanie - kiedy zadzwonić po pomoc serwisantów jest co najmniej kilka. Przede wszystkim po serwis wózków widłowych warto dzwonić wtedy, gdy:

  • urządzenie uległo wypadkowi i koniecznie należy sprawdzić jego stan techniczny;
  • kończą się przeglądy okresowe wózka widłowego lub upływa termin resursu;
  • maszyna zachowuje się nietypowo: silnik gaśnie, urządzenie ma problemy z unoszeniem;
  • wózek widłowy pracuje nagle bardzo głośno, silnik wydaje nietypowe dźwięki;
  • urządzenie w ogóle nie chce się odpalić mimo pełnego zbiornika czy naładowanego akumulatora;
  • elementy uległy zużyciu i konieczna będzie wymiana części zamiennych;
  • nastąpił wyciek płynów;
  • kontrolki sugerują błąd systemu.

W każdym z tych przypadków technicy serwisu są po to, aby świadczyć fachową pomoc oraz dokonywać napraw, z którymi nie mogliby sobie poradzić operatorzy czy zakładowi konserwatorzy (warto pamiętać, że tego typu usługi serwisowe wymagają również posiadania przez specjalistów odpowiedniego wykształcenia i uprawnień).

Nie mniej, naprawy wózków widłowych to nie wszystko. Właściciele pojazdów mogą zgłaszać do serwisów także zapotrzebowanie na części zamienne czy usługi związane z przebudową widlaków.

 

naprawa-wózków-widłowych.jpg

 

Profesjonalna naprawa wózków widłowych - podsumowanie 

Każdy wózek jezdniowy podnośnikowy musi być w stanie technicznym, który zostanie zatwierdzony przez Urząd Dozoru Technicznego. By temu sprostać, konieczne jest bieżące nadzorowanie oraz zapewnienie maksymalnej wydajności urządzeniom. Sprawnie przeprowadzane naprawy, profesjonalne serwisowanie oraz bezpośredni dostęp do wysokiej jakości części zamiennych pozwalają zachować dłuższą żywotność sprzętu. Serwisy wózków widłowych zapewniają tego typu usługi na terenie całego kraju, zajmując się wózkami widłowymi klienta kompleksowo i na najwyższym poziomie.

Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji

Czytaj także