Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Suzhou Veichi Electric CO., Ltd.
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2020-06-22
Zamiatarki do hal przemysłowych – Najlepszy sprzęt do czyszczenia hali

agro_34.jpg

Czyszczenie hal przemysłowych jest zwykle ogromnym wyzwaniem. Wynika to z faktu, że po pierwsze, w większej części doby, a czasem cały czas odbywa się na nich praca. Po drugie hale charakteryzują się zwykle znaczną powierzchnią. W związku z tym ręczne czyszczenie hal może być pracochłonne i nieefektywne. Dlatego trzeba zastosować do tego celu odpowiedni sprzęt, ale też stworzyć strategię, która pozwoli na sprawne posprzątanie hali i stałe utrzymanie porządku.

 

Czyszczenie hal przemysłowych jest zwykle ogromnym wyzwaniem. Wynika to z faktu, że po pierwsze, w większej części doby, a czasem cały czas odbywa się na nich praca. Po drugie hale charakteryzują się zwykle znaczną powierzchnią. W związku z tym ręczne czyszczenie hal może być pracochłonne i nieefektywne. Dlatego trzeba zastosować do tego celu odpowiedni sprzęt, ale też stworzyć strategię, która pozwoli na sprawne posprzątanie hali i stałe utrzymanie porządku.

 

Dlaczego sprzątanie hal powinno odbywać się za pomocą maszyn?

Jest kilka argumentów, które przemawiają za tym, aby do sprzątania hal przemysłowych i magazynowych używać odpowiednich do tego celu maszyn. Do najważniejszych z nich należą:

  • możliwość szybkiego sprzątnięcia dużych powierzchni,
  • łatwiejsze sprzątnie dla pracowników i ekip zewnętrznych,
  • dokładniejsze czyszczenie podłogi, niemożliwe do osiągnięcia przy czyszczeniu ręcznym,
  • zbieranie śmieci i wody przez maszynę,
  • prosta obsługa, niewymagająca szkolenia,
  • brak konieczności robienia przerw w produkcji podczas sprzątania,
  • szybkie ładowanie maszyn.

Jak widać, jest wiele zalet, którymi odznaczają się maszyny sprzątające. Jednak największą z nich jest dostosowanie do czyszczenia i zamiatania dużych powierzchni hal.

Przeczytaj również na portalu zpleszewa.pl artykuł o wynajmie maszyn komunalnych - jakie maszyny można wynająć i ile to kosztuje.

 

Jaką maszyny przydadzą się do sprzątania hali?

Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje sprzętu, które umożliwiają utrzymanie hal w czystości. Należą do nich maszyny myjące oraz zamiatarki do hal. Ich podstawowym zadaniem jest zbieranie brudu i pyłu, który powstaje na halach przemysłowych podczas codziennego użytkowania. Zamiatarki są zwykle przeznaczone do użytkowania wewnątrz i na zewnątrz. W związku z tym jest to jeden z rodzajów sprzętu, którego kupno najbardziej się opłaca. Dzięki niemu można posprzątać wnętrze hali oraz obszar wewnątrz budynku.

Zamiatarka do hal przemysłowych spisze się lepiej niż tradycyjne szczotki także z innego względu. Mianowicie nie tylko pozwoli sprzątnąć szybciej, ale także zamiecie nawet najdrobniejszy pył. Jest to możliwe dzięki zbiornikowi na odpady, który jest wbudowany w zamiatarkę. Jej obecność w maszynie sprawia, że wszystkie odpady, nawet pył są magazynowane podczas sprzątania wewnątrz. Maszyna myjące ma trochę węższe działanie. Powinna być wykorzystywana wewnątrz, na powierzchniach, z których zostały usunięte śmieci. Jej największym plusem jest fakt, że pochłania od razu wodę, zostawiając podłogę lekko wilgotną.

 

Jak działa zamiatarka do hal przemysłowych?

Zamiatarka może być autonomicznym urządzeniem, ale częściej spotyka się zamiatarki, które można przytwierdzić do innych urządzeń. Zamiatarka do wózka widłowego lub do ciągnika jest praktycznym i znacznie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Wówczas zamiatarka jest podłączona do urządzenia tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. Przykładem takiego rozwiązania są zamiatarki Tuchel.

W ofercie firmy http://agrotech-junoszyn.pl/tuchel/zamiatarki/ można znaleźć uniwersalne rozwiązania jak zamiatarki Tuchel do wózka widłowego, do koparki, ciągnika i innych maszyn. Mogą też być stosowane jako zamiatarki uliczne do sprzątania ulic. Plusem maszyn tej marki są dodatkowe opcje wyposażenia, wśród których wyróżnia się m.in.:

  • możliwość zraszania wodą, zapobiegającą powstawaniu kurzu i pyłu podczas zamiatania,
  • hydrauliczny zawór odcinający i wewnętrzny układ hydrauliczny ze zbiornikiem oleju,
  • zamiatarka boczna,
  • możliwość dołączenia stabilnych, wytrzymałych kół przystosowanych do dużych obciążeń o wymiarach ø 250 × 80 mm,
  • zawór kontroli przepływu,
  • światła postojowe, szczególnie ważne, jeśli zamiatarka będzie wykorzystywana na drogach publicznych, choć takiego udogodnienie podniesie także poziom bezpieczeństwa na hali i wokół niej,
  • specjalny lakier ochronny.

 

Jak wybrać dobrą zamiatarkę?

Wybór dobrej zamiatarki powinien być podyktowany przede wszystkim potrzebami inwestora. Inaczej będzie wyglądało sprzątanie hal o niewielkich rozmiarach, a inaczej zamiatanie hal przemysłowych, które są naprawdę duże. Jeżeli zamiatarka ma służyć także do sprzątania obszaru wokół hali, trzeba brać pod uwagę jeszcze na etapie wyboru. Wówczas będzie można wybierać wśród zamiatarek dostosowanych do sprzątania na zewnątrz. Kolejnym ważnym aspektem jest napęd.

Jeżeli dany inwestor ma w posiadaniu wózek widłowy, ciągnik, koparkę lub inną maszynę dostosowaną do podczepienia zamiatarki, bez sensu jest kupować zamiatarkę samojezdną. Zamiatarka do wózka widłowego będzie tańsza i łatwiejsza w przechowywaniu, a w końcu nie używa się jej codziennie. Podczas wyboru warto zastanowić się także nad tym, do jakich zabrudzeń będzie się ją stosować. Jeżeli będzie ona służyła do zamiatania po budowie lub na hali, gdzie zapylenie jest duże, trzeba wybrać zamiatarkę dostosowaną do tego typu warunków.

Przeczytaj również artykuł na haloursynow.pl o tym Gdzie są używane zamiatarki ciągnikowe

Podsumowując, zamiatarka do hal przemysłowych jest rozwiązaniem praktycznym, które pozwoli zaoszczędzić dużo czasu i zminimalizować nakłady pracy związane ze sprzątaniem. Wystarcz wybrać model odpowiedni do naszych potrzeb. Regularne sprzątanie za pomocą dobrze dostosowanej zamiatarki sprawi, że na hali i wokół niej będzie panował porządek i czystość. Pozwoli to także ograniczyć koszty ponoszone na sprzątanie.

Źródło:
agrotech-junoszyn.pl

Czytaj także