empty
Powrót do spisu treści Aktualizowany: 2018-05-15
Jak widzą moją firmę użytkownicy Portali branżowych?

Uwaga. Wygląd niektórych elementów strony może odbiegać w szczegółach od tego, który jest widoczny na zamieszczonych niżej grafikach i jest zależny od posiadanego przez firmę pakietu, kompletności danych i stopnia aktywności danej firmy. Kolor części elementów interfejsu (linki, nawigacja serwisowa) jest zależny od kolorystyki danego Serwisu.

 

1. Katalog firm i wizytówka

Podstawowym miejscem w Portalach branżowych xtech.pl, w którym prezentowane są firmy, jest katalog branżowy firm. Każda zarejestrowana w danym Serwisie firma prezentowana jest w katalogu głównym. Firmy, które wypełniły profil działalności (a więc większość obecnych w Serwisach), widoczne są również w wybranych kategoriach w otoczeniu najbliższej konkurencji.

Każda firma to jeden z elementów listy firm (katalogu branżowego firm):

Wygląd elementu listy w katalogu branżowym na przykładzie firmy z pakietem Standard lub Starter w serwisie automatyka.plRys. 1. Wygląd elementu listy w katalogu branżowym na przykładzie firmy z pakietem Standard lub Starter w serwisie automatyka.pl

 

Po kliknięciu w dany element listy firm użytkownik ujrzy wizytówkę wybranej firmy. Na wizytówce firmy można wyróżnić 3 części. Górna część zawiera m.in. nazwę oraz logo firmy:

Wizytówka firmy (pakiet Standard / Starter) w serwisie wyposazeniemedyczne.plRys. 2. Wizytówka firmy (pakiet Starter i wyższe) w serwisie wyposazeniemedyczne.pl

Środkowa, najbardziej obszerna część wizytówki firmy składa się z przełączanych zakładek w liczbie od 2 do 6. Każda firma widoczna w Serwisach (tj. taka, która uzupełniła podstawowe dane) posiada na wizytówce zakładki: O firmie (zawiera opis firmy oraz moduł do wysłania wiadomości z poziomu strony) oraz Kontakt (z danymi kontaktowymi dla użytkowników Serwisów). Niemal wszystkie mają też uwidocznioną zakładkę Profil, gdyż pojawia się ona od razu po uzupełnieniu profilu branżowego.

Posiadanie kolejnych trzech zakładek zależne jest od dalszej aktywności firmy: po dodaniu choć jednego produktu, usługi bądź szkolenia uwidacznia się zakładka Firma oferuje. Dodanie komunikatu czy artykułu również skutkuje uzupełnieniem zakładek na wizytówce. U aktywnych firm środkowa część wizytówki wygląda jak na poniższym przykładzie:

Wizytówka firmy: zakładki (serwis: elektroinzynieria.pl)Rys. 3. Wizytówka firmy: zakładki (serwis: elektroinzynieria.pl)

 

Ostatnia, dolna częśc wizytówki zawiera ostatnio dodane informacje (oferta, komunikaty, artykuły, wydarzenia) danej firmy (dotyczy pakietu Starter lub wyższego), a także moduły dla sieci społecznościowych (Facebook, Google+, Twitter):

Dolna część wizytówki firmy (pakiet Starter lub wyższy, elektroinzynieria.pl)Rys. 4. Dolna część wizytówki firmy (pakiet Starter lub wyższy, elektroinzynieria.pl)

 

2. Inne miejsca, w których widoczna jest firma

Każda firma zarejestrowana w serwisie widoczna jest również:

Nowozarejestrowane firmy, o ile dodały logo podczas uzupełniania danych, mogą też liczyć na pojawienie się w zakładce 'Firmy' na stronie głównej:

Nowododane firmy na stronie głównej serwisu obrabiarki.xtech.plRys. 5. Nowododane firmy na stronie głównej serwisu obrabiarki.xtech.pl

Wyjątkiem od powyższej reguły jest sytuacja, gdy na stronie głównej danego serwisu wyświetlana jest reklama 'Firma Tygodnia'.

Przejdź do kategorii głównej katalogu firm

Przejdź do rejestracji