Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-06-09
3 najważniejsze korzyści jakie zyskasz stosując generator próżni .

Pompa eżektorowa

Generator próżni zwany inaczej eżektorem stosuje się w celu uzyskania podciśnienia. Eżektory wykorzystują sprężone powietrze do generowania podciśnienia. Mają zastosowanie w robotach przemysłowych, do zasilania chwytaków podciśnieniowych, w różnych branżach przemysłowych np. w przemyśle motoryzacyjnym i aplikacjach tłoczenia, w aplikacjach typu „ pick and place", w maszynach do pakowania, we wszelkiego rodzaju przenośnikach pneumatycznych.


Oferta eżektorów podciśnieniowych Schmalz obejmuje bardzo proste eżektory, aż po wysokiej klasy eżektory podciśnieniowe. Wydajnym eżektorem jest model X-Pump. Jakie korzyści daje stosowanie tego typu eżektora?:


1. Redukcja kosztów zużycia sprężonego powietrza - Model eżektora X-Pump ma funkcję zintegrowanego przedmuchu systemu. Ta funkcja „oszczędzania powietrza" monitoruje poziom podciśnienia w komorze przyssawki i w momencie osiągnięcia pożądanego poziomu po prostu wyłącza pobór sprężonego powietrza tym samym zapobiegając jego konsumpcji. Proces monitorowania poziomu podciśnienia w komorze przyssawki jednak trwa nadal i w momencie, gdy poziom podciśnienia spadnie do poziomu minimalnego zaprogramowanego na eżektorze, pompa załączy układ generowania podciśnienia i uzupełni poziom podciśnienia znów do parametrów pożądanych. W ten sposób układ realizuje proces z najwyższą wydajnością przy jednoczesnej redukcji konsumpcji sprężonego powietrza a co za tym idzie znaczącej redukcji kosztów.

2. Redukcja kosztów produkcji - IO-Link umożliwia monitorowanie oraz sterowanie procesami zautomatyzowanego przenoszenia za pośrednictwem nadrzędnego systemu sterowania. Wszelkie błędy systemowe oraz lokalne zmiany parametrów są błyskawicznie zidentyfikowane i zaraportowane w systemie sterowania. Dzięki funkcji monitorowania warunków eżektor X-pump sygnalizuje postęp w zużywaniu się przyssawek oraz konieczność ich wymiany. Wymiana przyssawek występuje w okresach wyłącznie w okresach planowanego postoju, to wpływa na maksymalne wykorzystanie maszyn na produkcji.

3. Maksymalne bezpieczeństwo procesu - Pompa eżektorowa X-Pump jest wyjątkowo odporna na ciężkie warunki pracy, zaprojektowano ją do pracy m.in. bezobsługowej „maintenance-free", konstrukcja posiada funkcję samoczyszczenia „wear-free". Klasa zabezpieczeń IP 65. Odporny na strumienie wody. Bardzo dobrze sprawdza się w warunkach wielkoseryjnej produkcji przy niezliczonych ilościach cykli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

Autor:
Schmalz
Dodał:
Schmalz Sp. z o.o.

Czytaj także