Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-07-25
7 powodów, dla których warto mieć w swoim zakładzie automatyczną owijarkę do palet

Źródło: depositphotos.com
Źródło: depositphotos.com

Automatyczna owijarka do palet to doskonała alternatywa dla urządzeń ręcznych i półautomatycznych. W przeciwieństwie do nich, jest w pełni samodzielna i nie wymaga obsługi ze strony pracowników. To jednak nie wszystkie zalety, jakie posiada. Zobacz pozostałe powody, dla których warto zaopatrzyć się w automatyczny sprzęt do stretchowania.

 

1. Ogromna wydajność pracy

Automatyczne owijarki do palet pozwalają znacznie zwiększyć wydajność pracy. W zależności od modelu, zapakują od kilkudziesięciu do nawet ponad 100 ładunków w ciągu godziny. To szczególnie istotne w dużych zakładach, które stawiają na wysokie tempo pracy.

 

2. Znaczna oszczędność czasu

Zwiększenie wydajności pracy to jednocześnie duża oszczędność czasu. Automatyczne owijarki do palet nie wymagają ciągłej obsługi, dlatego możesz zaoszczędzić w ten sposób czas swoich pracowników lub przeznaczyć go na inne zadania. Nie wspominając już o całkowitym uwolnieniu ich od konieczność ręcznego zabezpieczania ładunków.

 

3. Większe bezpieczeństwo pracy

Ręczne pakowanie towaru wiąże się z ciężką fizyczną pracą i powtarzającymi się czynnościami w nienaturalnych pozycjach. Korzystając z automatycznych owijarek, oszczędzisz swoim pracownikom bólu, kontuzji oraz częstych urazów kręgosłupa. Tym samym zapewnisz załodze bardziej komfortowe warunki pracy.

 

4. Lepsze zabezpieczenie ładunków

Owijarki automatyczne pakują ładunki w sposób idealnie dopasowany do ich potrzeb i wymagań. Gwarantują odpowiedni naciąg folii oraz szczelnie owijanie każdego fragmentu towaru. W ten sposób zapewniasz paletom opuszczającym Twój zakład większe bezpieczeństwo i zyskujesz pewność, że nie grozi im wilgoć, kurz, a nawet kradzież.

 

5. Mniejsze zużycie materiałów do pakowania

Automatyczne owijarki do palet oferują możliwość zastosowania systemu wstępnego rozciągu taśmy, tzw. pre-stretch. Ta technologia pozwala zwiększyć powierzchnię taśmy aż do 400%, a tym samym oszczędzić jej nawet do 20% w porównaniu z tradycyjnym, ręcznym pakowaniem.

 

6. Zautomatyzowanie pracy w zakładzie

Automatyczne owijarki do palet mogą stać się częścią większego systemu pakowania. Wykorzystując więcej zaawansowanych, innowacyjnych sprzętów, zadbasz o usprawnienie również innych etapów pracy w swoim przedsiębiorstwie.

 

7. Wykorzystanie dodatkowych udogodnień

Większość urządzeń do pakowania ładunków można wyposażyć w liczne udogodnienia. Wśród nich są m.in.: podwyższony maszt, zwiększona nośność stołu, docisk górny, zdalna kontrola, rampa podjazdowa czy system ważący. W ten sposób spersonalizujesz urządzenie tak, by spełniało wszystkie Twoje potrzeby.

 

Idealna owijarka do palet do Twojego zakładu

Wśród urządzeń dostępnych na rynku znajdziesz różne typy i modele owijarek, np.: z wirującymi ramionami, ze stołem obrotowym, pierścieniowe, samojezdne, przejezdne oraz poziome. Różnią się one między sobą sposobem pracy, wydajnością oraz ilością miejsca niezbędnego do prawidłowego działania. W zależności od branży, w ofercie marki Tezaurus znajdziesz urządzenie idealnie dopasowane do potrzeb Twojej firmy, a także skorzystasz z pomocy specjalistów, doradców i doświadczonego serwisu.

Więcej informacji na temat owijarek do palet znajduje się na stronie: owijarkidopalet.info.

 

Źródło:
owijarkidopalet.info

Czytaj także